יועצת שינה

כהורים לילד קטן (או לילדה קטנה), יתכן שאתם מרגישים מתוסכלים מקשיי השינה של התינוק או הפעוט. אם אומרים לכם שהזמן יעשה את שלו, לא בטוח שכדאי לחכות. בעזרת יועצת שינה אפשר להחזיר את איכות החיים לכל בני הבית, הרבה יותר מהר מכפי שחשבתם. שימו לב שקשיי שינה אצל ילדים קטנים ותינוקות עשויים להצביע על מצוקות שונות, תחושת חוסר ביטחון ועוד. קשיי השינה מהווים איתות שאפשר, כדאי, מועיל ואפילו חיוני לטפל בהם בהקדם.

שינה בריאה להורים ולתינוק

כשתינוק לא ישן טוב, כולם בבית מושפעים מכך. הצורך להרדים את התינוק לאורך זמן ואז לקום אליו בלילה, שוב ושוב, רק בגלל שהוא מתעורר, זה מתיש. תשישות בבוקר משפיעה על איכות החיים וגם על הבריאות הפיזית והנפשית. יועצת שינה חותרת לסייע בהחזרת סדר היום והלילה למסלולו. לילה – לשינה, בוקר ויום – לערנות, פעלתנות ושמחה. אם כבר שכחתם מהי שנת לילה מסודרת, אתם קמים מותשים, מרגישים מרוגזים ולא מרוצים, אל תקבלו את זה כדבר הכרחי. ייעוץ שינה יכול לחולל מהפך בתוך זמן לא רב. שינה רציפה בריאה הן להורים והן לתינוק.

לבסס ביטחון, להרגיע חששות

חשוב להבין שייעוץ לשינה טובה לתינוק זה לא רק כלים טכניים. קושי להירדם או התעוררות מרובה בלילה עשויים להצביע על תחושת חשש, הרגשת איום או בלבול אצל תינוקות ופעוטות. לפעמים גם קורית רגרסיה, כאשר ילד קטן פתאום חוזר אחורה ומתקשה לישון בלילה בצורה רציפה. יועצת שינה מוסמכת כמו למשל שירלי וסרמן לנץ תדע לזהות את הדברים העמוקים שמאחורי הקושי לישון. כלים שיעזרו להרגיע את התינוק, לתת ביטחון ולזהות סימני מצוקה עדינים, הם חלק חשוב מהתהליך. ההורים מקבלים כלים טובים, שילוו אותם גם בהמשך, במגוון מצבים בחיים מול הילד או הילדים.

Published
Categorized as Main