ממי כדאי לקבל חוות דעת הנדסית?

מחירי הדיור ממשיכים לעלות ומשימת רכישת דירה הופכת לקשה יותר ויותר, רכישת דירה תהיה לרוב האנשים העסקה הגדולה ביותר שיעשו במהלך חייהם, ובהתאם לכך מחייבת שימת לב מרובה לפרטים ובדיקה מקיפה לפני סיום העסקה. אחת הבדיקות החשובות היא קבלת חוות דעת הנדסית על הנכס המבוקש, בין אם זאת דירה למגורים או נכס מסחרי כלשהו, קבלת חוות דעת הנדסית היא חשובה והכרחית כדי למנוע מצב של מציאת ליקויים בשלב מאוחר יותר שיכולים להיות בעיתיים פי כמה, ולעיתים גם קשים לתיקון עוד יותר מאשר אילו היו מתגלים זמן רב קודם.

חשיבותה של קבלת חוות דעת הנדסית

קבלת חוות דעת הנדסאית הכרחית לפני סיום עסקת הרכישה כדי לאתר ליקויים בתכנון ובבנייה, ליקויים כאלה מלבד שיכולים להשפיע באופן ישיר על איכות השימוש והחיים בנכס, משפיעים באופן ישיר גם על שוויו של הנכס. קבלת חוות דעת הנדסית ממהנדס מוסמך המנפיק מסמך ובו מפורטים הליקויים אשר נמצאו בנכס (אם ישנם) היא עניין לא יקר יחסית, שיכול לחסוך אלפי שקלים ואי נעימות רבה במהלך השנים הבאות, ויכול להיות גם גורם עזר לקבלת החלטה על סיום עסקה.

ממי כדאי לקבל את חוות הדעת ההנדסית?את חוות הדעת ההנדסית כמובן לא יכול לתת כל אחד ש'מבין' בבנייה ושיפוצים, כמו ברכישת רכב מיד שניה או בנושא רפואי, לא נסמוך על 'מבינים' למיניהם אלא נרצה לקבל חוות דעת מגורם מוסמך ומקצועי, כמו למשל ברכישת רכב בדיקה ממכון מוסמך שנותן מסמך מפורט עם הליקויים הרכב, כך גם ברכישת דירה היקרה עשרות מונים, צריך לקבל את החוות הדעת ממהנדס מוסמך, אשר קיבל תעודת הסמכה רשמית ושיש לו ניסיון רב שנרכש במהלך השנים בעת ביקוריו באלפי דירות. פרטים ומידע נוסף על מומחים בתחום ניתן למצוא באתר https://rimon-eng.co.il/

Published
Categorized as Main