לקראת בין הזמנים החרדים מסתערים על הטבע

בעוד שבועיים יחלו ימי בין הזמנים בעולם החרדי. ימים אלו הינם ימים שאין פעילות בישיבות והם מוגדרים כימי חופש בין זמני הלימוד בחורף לזמני הלימוד בקיץ. ימים אלו מנוצלים על ידי הבחורים לאגירת כוחות, חלקם לטיולים אתגריים.

נער חרדי בדרך כלל, מספיק לטייל בארץ לאורכה ולרוחבה הרבה מעבר לכל אדם מבוגר חרדי בעיקר בגלל הפנאי שיש לו וחוסר בצורך להביא פרנסה ולטפל במשפחה. בעד בימי השנה הבחורים נמצאים בעולם הישיבות, ימי חודש ניסן הינם ימים שמיועדים בדרך כלל לטיולים. העונה החמה שמתחילה בדרך כלל באזור ניסן היא עונה מתאימה בדיוק למטרה, יציאה לטיולים וטיפוס על הרים, תוך מבט על עשרות נחלי הצפון הגועשים.

המטיילים עם ניסיון, בדרך כלל יעדיפו טיול ארוך למשך כמה ימים, ביניהם יעצרו ללינה במקום מתאים. אחרים יעדיפו לינת שטח באוהל, ואילו המסודרים והמפונקים יותר שלא רוצים לישון תחת כיפת השמים יחפשו צימרים לחרדים ללינת לילה בין טיול הר לטיפוס על גבעה. מקומות ללינת נערים צעירים קיימים במגוון רמות, ובדרך כלל הנערים יחפשו מקום זול רק להניח את הראש. עבור צרכים אלו ניתן למצוא צימרים זולים בצפת, ובעוד מגוון ישובים ברחבי הארץ.

אחד היעדים הפופולריים ללינת בני ישיבה בחופשה היא העיר טבריה. טבריה היא עיר שנמצאת בצפון ונגישה למגוון אטרקציות באזור ובסביבה. דירות נופש בטבריה יש לא מעט, מה שמשליך על המחירים הזולים שניתן למצוא נופש בסביבה. תחילת ימי הקיץ הם ימים בהם חופי הכנרת מלאים עדיין ועולים על גדותיהם בעקבות חורף גשום. מנגד ימי החורף שעדיין ברקע משאירים את טבריה באווירה פחות חמימה ולוהטת. הבחירה ולינה בצימרים לחרדים בטבריה נעשית בדרך כלל בחודש ניסן. לעומת זאת חודש אב בהם הטמפרטורות גבוהות ביותר אחרים יעדיפו לינה במקום עם מזג אוויר נהדר יותר.

ישנם קהלים שיעדיפו לא לבקר בטבריה בימי קיץ רותחים בשל ענייני קדושה ושמירת עיניים. במקום זאת יחפשו צימרים לחרדים בצפון העונים לצרכים בלי לבקר בעיר הקסומה והמיוחדת אותה ישאירו לימי החורף ותחילת האביב.

Published
Categorized as Main