למה להעביר את ההורים לבית אבות

אנשים רבים נתקלים בהתלבטות קשה במהלך הזמן כאשר ההורים שלהם הופכים למבוגרים מאוד, כך שאופן ההתנהלות היומיומי שלהם נפגע ואינם יכולים כבר להסתדר בכוחות עצמם. יש הורים שדבר כזה קורה להם בגלל ההשפעות של הגיל המבוגר, אז הגוף הופך להיות יותר מסורבל וכואב והשגרה היא כבר לא מה שהיה פעם.

יש גם הורים שבגלל מחלות שונות אינם יכולים
לבצע דברים שגרתיים לבד כמו מקלחת, הכנת אוכל, ניקוי הבית ואף עשיית צרכים. בשני
המקרים האלו הטיפול הצמוד מוטל על הילדים, כך שגם כל שגרת החיים של הילדים משתנה
מהקצה אל הקצה – ועליהם להקדיש את כל זמנם לטיפול בהורים.

ברוב המקרים מצב זה אינו אידיאלי עבור הילד או ההורה, אם בגלל עצירה של החיים הרגילים בגלל המצב, ואף חוסר נוחות מצד ההורה להיות פתאום נזקק לליווי צמוד של ילדו. הפתרון הטוב ביותר למצבים אלו הוא לפנות לחברות סיעוד במרכז, לברר, להחליט ולהעביר את ההורים לבית אבות. יש לפתרון זה יתרונות רבים:

טיפול רפואי מסביב לשעון

כאשר ההורה שוהה בבית אבות, הוא מקבל טיפול
רפואי מלא באופן שוטף וקבוע בהתאם למצבו הרפואי. כך במקום שהילד שלו יצטרך לנסוע
בכל יום לבית חולים או מרפאה קרובה יחד אתו לקבלת טיפול, ההורה יכול לקבל את
הטיפול הרפואי הטוב והמקצועי ביותר בבית האבות בו הוא שוהה ללא נסיעות וטרטורים.

ליווי ותמיכה סיעודית בהתאם לצורך

ישנם מקרים בהם ההורה לא יכול לבצע מטלות יומיומיות פשוטות כמו הליכה, התארגנות בבוקר, מקלחת ועוד. במצבים אלו מציעים בתי אבות בפתח תקווה למשל פתרונות שונים כך שההורה יכול לקבל ליווי צמוד ותומך לכל פעולה שהוא יצטרך לעשות, בעזרת צוות מטפלים המעניק שירות סיעודי מקצועי בהתאם לצורך ולמצבו הגופני של ההורה.

הנאה מחיי חברה פעילים

השהייה של ההורה בבית אבות תעניק לו חיי חברה מהנים ופעילים במיוחד. כך במקום שהוא ישהה בביתו עם טיפול צמוד של אחד מהילדים שלו או מטפלת, הוא ישהה במקום אחד יחד עם קשישים נוספים בגילו איתם הוא יוכל לבלות את רוב היום עם שיחות, משחקים, פעילויות ועוד.

Published
Categorized as Main