מקלות הליכה ואיך הם עוזרים להקל על הברכיים

ניתן לראות רבים מבני הגיל השלישי צועדים לאט ובבטחה כאשר הם אוחזים במקל הליכה לצורך כך. קיימים מגוון רחב מאד של מקלות הליכה שונים. כל סוג של מקל נועד לתמיכה רחבה באדם ההולך. קיימים מקלות הליכה באתר תפן מדיקל בעיצובים שונים וכן עשויים גם מחומרים שונים  כמו למשל: עץ , אלומיניום ועוד. אם גם אתם שואלים את עצמכם איך מקל הליכה איך  יכול לעזור לכם לטפל בבעיות הברכיים מהם אתם סובלים התשובה טמונה במאמר זה. 

איך מקל הליכה מקל על כאבי ברכיים? 

מקל ההליכה מקל על כאב הברכיים בגלל שתי סיבות עיקריות:

מקל על ההליכה: 

כאשר קשה מאד ללכת וישנו קושי חמור בהליכה, גם הברכיים סובלות ביותר. כי כל המשקל של הגוף נמצא עליהן ולכן הדרך הכי טובה להקל על ההליכה בייחוד בגיל מבוגר היא שימוש בנעליים אורטופדיות, נוסף על מקל הליכה שמקל על ההליכה על ידי כך שהוא  שומר על היציבות של הגוף בכך הוא מונע את הכאבים בברכיים. 

אין עומס על הגוף :

ישנן סיבות רבות במיוחד למה נוצרים כאבי ברכיים כאבי הברכיים יכולים להיות משחיקה של הסחוס, משחיקה של הרצועות, מהליכה שאינה נכונה אחד התפקידים של מקל ההליכה אם לא העיקריים שבהם הוא לגרום לאדם המשתמש בו ליציבות ובכך גם להפחתת העומס  מהברכיים ככל שמשתמשים במקלות ההליכה קל יותר ללכת כך גם העומס על הברכיים יותר וכתוצאה מכך כאבי הברכיים פוחתים. 

חיזוק השרירים

שימוש במקל הליכה  מחזק את השרירים  ובכך גורם ליציבות של ההולך ומקל על כאבי ברכיים שנגרמים משרירים שחוקים שאינם פעילים כלל. כמו כן מקלים על כאבי ברכיים שנגרמים מכאבי פרקים על ידי יציבה נכונה והליכה קלה ומהירה יותר.

Published
Categorized as Main