משכורת שלישית – אל תוותרו עליה

יוקר המחיה בישראל הוא מאד גבוה וכל משפחה אשר עורכת רישום של ההוצאות שלה, מופתעת מהרמה הגבוהה של התשלומים לגורמים השונים.

הכנסות מול הוצאות 

ברוב המשפחות שני בני הזוג עובדים. רמת השכר משתנה, מי שעובד במשרות ממשלתיות, היי טק ותאגידים גדולים נהנה ממשכורות גבוהות וגם בתנאים נלווים שהם משמעותיים כמו בונוסים. אך יש גם בני זוג רבים שמתפרנסים מעבודות אחרות והשכר שלהם הוא השכר הממוצע במשק ולעיתים אף נמוך יותר, אם הם לא עובדים במשרה מלאה. 

לעומת זאת ההוצאות של המחייה בישראל הן גבוהות, זה מתחיל מתשלום עבור שכר דירה או לחלופין עבור משכנתא בסך אלפי שקלים בכל חודש, הוצאות של מזון, ביגוד והנעלה, עלויות של גן בתי ספר חוגים ועוד ולכן כדאי לקרוא על נושא השקעות באתר עמית והגר.

איזון בין ההכנסות להוצאות 

השאיפה של כל משפחה היא שרמת ההכנסות תהיה גבוהה יותר מרמת ההוצאות כך שיוכלו לחסוך כספים בכל חודש. אך במצב הנוכחי משפחות רבות נמצאות במינוס לאורך כל השנה, כיוון שיש הוצאות לא צפויות וההוצאות השוטפות הן גבוהות יותר מההכנסות.

הפתרון הוא משכורת שלישית 

כדי לצאת מהלופ של יתרת החובה המתמשכת בחשבון הבנק, דבר שיוצר בעיות מול הבנק וגם משפיע על מצב הרוח ועל החיוניות של כל אדם, כדאי ליצור הכנסה פאסיבית שתהיה משכורת שלישית. כאשר ההכנסות יהיו גבוהות יותר תוכל המשפחה לכסות את כל ההוצאות ואולי אף לחסוך, תלוי בסך ההכנסות ובסך ההוצאות של כל תא משפחתי.

משכורת שלישית יכולה להיות הכנסה פאסיבית מהשכרה של נכס בארץ או בחו"ל, הכנסה מרווחי הון לאחר השקעה בקרנות או במניות שיש להן סיכויי הצלחה גדולים, או כל סוג של הכנסה אפשרית אחרת.