טיפול בפחדים – תרופתי או טבעי

אנשים רבים מתמודדים עם סוגים שונים ומשונים של פחדים.

אך בעוד שברוב המוחלט של המקרים מדובר על פחדים שנשארים "על אש קטנה", יש גם לא מעט אנשים אשר נאלצים להתמודד עם פחדים כל כך עוצמתיים, עד כדי שהם משתקים אותם. פחדים שממש פוגעים באיכות החיים שלהם ומשבשים את חיי היום יום שלהם.

לדוגמא, יש אנשים שפשוט לא מסוגלים אפילו לדמיין את עצמם מתקרבים לבעל חיים מסוים, בעוד שאנשים אחרים לא יהיו מוכנים לעלות במעלית גם אם החיים שלהם יהיו תלויים בזה.

אם גם אתם חווים פחד עוצמתי בהקשר מסוים או בתגובה לחשיפה לדבר מה שמעורר אצלכם רגשות שליליים עוצמתיים, אתם בוודאי שואלים את עצמכם האם כדאי לנסות להתגבר על הפחד באמצעות תרופות או בדרכים טבעיות יותר.

במסגרת המאמר הבא, אנחנו נספר לכם על היתרונות של הגישה הטבעית לטיפול בפחדים וחרדות מסוגים שונים.

למה כדאי לטפל בפחדים בצורה טבעית?

  • אין חשש להתמכרות – פעמים רבות אנשים מתחילים לקחת תרופה על מנת להתגבר על בעיה ספציפית אשר פוגעת בחיים שלהם, אך ממשיכים לצרוך אותה גם זמן רב לאחר שהבעיה כבר לא מהווה חלק מהחיים שלהם. כאשר מדובר על גישה טבעית לטיפול בפחדים, תופעת הלוואי השלילית הזאת מוצאת מן המשוואה.
  • אין תלות בגורם חיצוני – כאשר אדם בוחר להתמודד עם הפחדים שלו באמצעות טיפול תרופתי, הוא למעשה מפקיד את הטיפול בבעיה בידי גורם חיצוני שאמור לעזור לו להתגבר עליה. כתוצאה מכך אנשים רבים מפתחים תלות בתרופה, מה שאומר שהם לא באמת מטפלים בבעיה שלהם מהשורש, אלא בסך הכול מספקים לה פתרון זמני שייתכן שיחזיק זמן קצר בלבד ולא יותר מזה.

לייעוץ פנו אל עדי שניידר.

Published
Categorized as Main