באילו מקרים צריך לעשות תיאום מס?

כל אדם חייב לשלם מס על פי רמת הכנסתו. שכירים משלמים דרך תלוש המשכורת ועצמאים על פי רמת הכנסתם המוצהרת בדו"חות אותם הם מגישים. יחד עם זאת, קיימות סיטואציות בהן נישומים משלמים מס גבוה מדי לאורך השנה. במקרים אלו ניתן לעשות תיאום מס בסופה ולברר את הנושא. את הבקשה מגישים על טופס 135 לשכירים וטופס 1031 לעצמאים בליווי אישורים על הוצאות קיימות מוכרות וטפסים שונים. הבקשה מתבררת בלשכת השומה ובמידה ומגיע החזר, הוא מועבר ישרות לחשבון הבנק של המבקש שהוצג לפקיד השומה.

תיאום מס במקרים מגוונים

תיאום מס נעשה במקרים הבאים: הפסקת עבודה עקב התפטרות או פיטורים הגורמות לכך שהאדם לא עבד במשך מספר חודשים. כאשר האדם עבד רק מספר חודשים והמס הנגבה בגין העבודה היה מרבי לתקופות אלו. יציאה לחופשת לידה המשנה את המיסוי וכדומה. מצבים אחרים הם זיכויים המגיעים בגין סיטואציות שונות כמו: הולדת ילד נוסף שלא דווח עליו, בגין תרומה לעמותה המוכרת בחוק, זיכוי בגין ביטוחי חיים, הפרשות לקופות גמל ועוד. היות וחישובי המס הם שנתיים, אזי הורדות המס החודשיות נחשבות רק לניכוי מס במקור.

תשלום מס מיותרתשלום מס מיותר נעשה, איפה, עקב טעויות, חוסר תיאום בין שני גופים המורידים מס בו זמנית, כאשר יש הכנסה מכמה מקורות ועוד. ניתן לבקש החזר מס באופן עצמאי אבל, במקרים מורכבים, כדאי לבקש שירות מחברה או מיועץ מס המתמחה בכך. הם מכירים את כל הנושא לעומק ויכולים לייעץ רבות לטובת השגת הסכום המרבי האפשרי, לכן כדאי לקרוא על חישוב החזר מס באתר טקסרף. הדבר חשוב, במיוחד, כאשר מדובר בעצמאי היכול להפחית את המס על ידי הצגת הוצאות מתאימות. כאן העבודה מורכבת יותר ומחייבת ידע רב וניסיון מצטבר.

Published
Categorized as Main