איך למצוא רופא שמתמחה בפציעות ספורט

יתכן בהחלט שרופא המשפחה שלכם הינו בעל ידע מקצועי ראשון במעלה. יחד עם זאת, די בטוח שאין הוא מכיר לעומק את פציעות הספורט השונות והטיפול בהן. נסביר איך למצוא רופא שמתמחה בפציעות ספורט ומתי יש ביכולתו לסייע.

אורתופד מנתח עם התמחות ברפואת ספורט

על פי רוב, רופא שמתמחה בפציעות ספורט יהיה בעל התמחות באורתופדיה. יתר על כן, האורתופד שהינו גם בעל ניסיון בטיפולים כירורגיים הוא גם בעל הניסיון העשיר בתחום. חשוב להדגיש כי כשאתם מחפשים אורתופד מנתח, זה לא אומר שרק הפתרונות הכירורגיים זמינים עבורכם. רופא שמתמחה בפציעות ספורט יאבחן אתכם בצורה מקיפה ולאחר מכן יכלול הטיפול צעדים שמרניים שינסו לפתור כל בעיה ללא ניתוח. הפתרון הכירורגי, זעיר פולשני, יינתן רק כקו טיפולי שני או אפילו שלישי.

רופא שעובד עם ספורטאים מקצועיים

כדי לזהות רופא שמתמחה בפציעות ספורט כמו ד"ר ליאור לבר, טוב לחפש אורתופד שעובד עם ספורטאים מקצועיים. רופאים שהניסיון המקצועי שלהם כולל עבודה משותפת עם אגודות ספורט וקבוצות, בארץ או בחו"ל. אלה רופאים שצברו ניסיון כדי לסייע באין ספור מקרים שונים של פציעות. אגב, אם מוצאים רופא שבעצמו הוא ספורטאי, מקבלים ערך מוסף ראוי לציון. במקרה זה קיימת שפה משותפת מעבר לידע וליכולת המקצועית ברפואה ובאורתופדיה.

רפואת שימור ורפואת שיקום

דרך טובה נוספת לחפש רופא שמתמחה בפציעות ספורט היא להתמקד ברופא שעוסק ברפואת שימור וברפואת שיקום. צעדים משקמים או צעדים משמרים, יכולים להחזיר חלק ניכר מהתפקודים שאבדו לאחר פציעה או פגיעה מתמשכת. ניתן בהחלט להציל גם ברכיים שנפגעו קשה, להחזיר את התנועה לכתפיים פגועות, למפרקים נפוחים. אורתופד שזוכה להוקרה מצד הגורמים המקצועיים ופעיל הן ברפואה הפרטית והן ברפואה הציבורית, נמצא תמיד בחזית הכשירות והיכולת בשבילך.

פנו עוד היום לאורטופד מומחה בבעיית קרע לברום בירך

Published
Categorized as Main