צעצועי התפתחות לילדים – האם הם באמת תומכים בהתפתחות הילדים

כל הורה יודע שצעצועים הם דבר חשוב מאוד עבור ילדיו. מעבר לעובדה שצעצועים מספקים כיף והנאה לילדים החל מגילאים צעירים מאוד ומעסיקים אותם, הם מהווים ללא ספק אבן דרך משמעותית מאוד בהתפתחות התקינה של כל ילד ועל כן, אין ספק שכדאי וחשוב לרכוש צעצועים איכותיים התואמים לכל שלב מהשלב ההתפתחותי שבו כל ילד מצוי ובהתאם לכל גיל. כבר בשבועות הראשונים לחייו של תינוק שנולד, ניתן לרכוש עבורו צעצועים שיגרו את החושים שלו ויעניקו לו את האפשרות להכיר את העולם בצורה חווייתית ונעימה.

מהם צעצועי התפתחות?

צעצועי התפתחות הם צעצועים שמטרתם היא כאמור מעבר להסבת הנאה וכיף לילדים שמשחקים בהם, לפתח את הילד מבחינה קוגניטיבית, מבחינה רגשית ומבחינה מוטורית. כבר כאשר תינוק נולד רוכשים עבורו צעצועים שמטרתם היא לגרות את החושים שלו כגון: צעצועים עם צבעים עזים, מרקמים שונים שהוא יוכל למשש ולחשוש, צלילים נעימים ועוד. דרך הצעצועים התינוק לומד להכיר את החושים השונים ולפתח אותם. כאשר התינוק גדל ניתן לרכוש עבורו צעצועי אחיזה מרשרשים שיסייעו לו להנות מהרעש שהוא עצמו  מפיק. ככל שהילד גדל כדאי להתאים לו צעצועים המתאימים לשלב ההתפתחותי שלו כגון: צעצועים הרלוונטיים עבור משחקי דימון, פאזלים, משחקי הרכבה שונים ועוד. לכל משחק יש את המטרות ההתפתחותיות שלו וילדים יכולים להתפתח בצורה נפלאה באמצעות המשחק במשחקים.

הזמינו צעצועי התפתחות מג'ירפה >>>

כיצד בוחרים את הצעצועים הטובים ביותר?

אם אתם תוהים  כיצד תבחרו את הצעצועים הטובים ביותר הרי שכדאי מאוד שתבחרו מראש בחברה מוכרת בצעצועי ההתפתחות האיכותיים שהיא מספקת לכל גיל. אצל חברה מעין זאת תוכלו למצוא צעצועים התואמים לכל גיל ולכל שלב בהתפתחות שיסבו לילד עניין והנאה ויתרמו להתפתחות התקינה שלו.

Published
Categorized as Main