איך בוחרים אוכל לכלבים?

כלבים כמו כל יצור חי אחר צריך להתקיים ממזון כלשהו. לעומת בעלי חיים טורפים בטבע הצדים את הטרף שלהם הכלבים החיים בעיקר בקרב בני האדם תלויים בבעליהם שידאג להם לאוכל ומים. חשוב להעניק לכלבים מזון איכותי, בהתאם ליכולת הכלכלית כמובן אך גם לא להימנע ממזונות שונים העשויים להזיק להם. על כל בעלים חלה האחראיות לוודא את סוג האוכל המתאים לכלב שלו שכן חלק מהכלבים עשויים להיות אלרגיים לסוגי מזון שונים או לחומרי גלם שונים במזון ולהזיק להם בריאותית. להלן כמה מהפרמטרים שצריך להתחשב בהם.

התאמה לגיל ולמצב הגופני של הכלב:

המזון במידה רבה משפיע על הבריאות של הכלב, החוזק שלו ושל העצמות שלו, המערכת החיסונית שלו, שמירה על הבריאות שלו ועוד אבל כמובן שגם חשוב לעשות חיסונים לכלבים באנימלסנטר. המזון צריך להתאים בראש ובראשונה לגיל הכלב. גורים המתחילים להתרגל לאוכל קשה מתחילים בגרגירים קטנים ורכים וגם התרכובת שלהם שונה שהם כלבים עד גיל שנה צורכים יותר קלוריות במזון כנגד האנרגיות שהם מוציאים. לאחר מכן יש את מצב הביניים של כלב בוגר ומגיל מסוים אוכל למבוגרים שגם התרכובת שלו משתנה בהתאם לוויטמינים ומינרליים שהם זקוקים להם, חלבונית וקלוריות במינון נכון ומניעת השמנת יתר כמו גם גרגירים רכים יותר לשיניים שלהם.

פרמטרים נוספים שאתם רוצים להתחשב בהם:

יש עוד מגוון רחב של פרמטרים שצריך להתייחס אליהם בבחירת אוכל לכלבים. כך למשל במידה והכלב אלרגי או רגיש למזון מסוים צריך לברר מהו חומר הגלם הגורם לכך ולהימנע משימוש בו. יש טעמים שונים והכלב עשוי להעדיף ולאהוב סוגים מסוימים של טעמים לעומת טעמים אחרים שהוא בכלל לא יתחבר אליהם. כדאי להתחשב גם בזמינות המוצר בחנויות המחמד או אצל הספק שלכם וכמובן בהמלצה של הווטרינר.

לייעוץ הכנסו לאתר שלנו: https://www.animalcenter.co.il/.

Published
Categorized as Main