כדור בוסו – 5 תרגילים מעולים עם כדור BOSU

כדור בוסו הינו כדור שימושי ופופולארי מאוד, כזה שפותח בפנינו שפע של אפשרויות אימון ותרגול מועילים ביותר. קבלו חמישה תרגילים מעולים שתוכלו לנסות אותם עם כדור הבוסו שלכם. את התוצאות תחושו כבר בעת ביצוע האימון. אך חשוב להוסיף הסתייגות – פעילות גופנית חייבת להתבצע בהתאם ליכולות ולכושר הגופני, ומומלץ להיוועץ עם מדריכי כושר מקצועיים ואחראיים לפני שמתחילים אימון חדש בכדורי בוסו, כוח או כל כדורי אימון אחרים.

תרגילים מעולים עם הכדור

  1. הנח רגל אחת במרכז הכדור, את הרגל השנייה הבא קדימה. אחרי שמצאת את התנוחה שלך עליך לרדת עם הברך האחורית לכיוון הרצפה, נמוך ככל שתוכל. הרגל הקדמית צריכה לשמור על איזון. חשוב לשמור על גוף ישר ומאוזן. על כתפיים זקופות ומבר ישר קדימה.
  2. הנח את כדור הבוסו על חלקו הרך, אחוז באזור המיועד לידיים. יישר את הרגליים לאחור ושמור על בטן אסופה. המטרה של התרגיל הינה להביא ברך אל המרפק של היד הנגדית לסירוגין.
  3. מקם את עצמך על מרכז הכדור, את הידיים הנח על הרצפה. לאחר מכן יש להרים רגליים באוויר ולקרב את הברכיים לעבר החזה, ולהחזירן קדימה. 
  4. הנח את האמה על כדור הבוסו, את היד השנייה ישר באוויר. את הרגליים יש ליישר על הרצפה. המטרה של התרגיל היא לבצע פלאנק צידי – הרמת האגן מעלה תוך הישענות על היד שנמצאת על הכדור.
  5. בתרגיל זה הנח את הבהונות על כדור הבוסו וגם כעת המטרה היא לבצע פלאנק מאתגר ושונה מהתרגיל הקודם. התרגיל אמנם מאתגר אבל לאחר תרגול ניתן להצליח בו וליהנות ממנו מאוד.

תרגילים רבים אחרים ניתן לבצע באמצעות כדור זה מאתר XWEAR. התאמנו ולמדו והעשירו את רשימת התרגילים שלכם.

Published
Categorized as Main