5 טעמי הגלידה שתמיד היו פופולריים הם: שוקולד, וניל, תות, בננה ושוקולד צ'יפס.

תעשיית הגלידה פורחת. למרות שעדיין יש הרבה אנשים שלא אוהבים את הטעם של הגלידה, יש כמה טעמים שתמיד היו פופולריים.

כל טעמי הגלידה היו פופולריים בשלב מסוים. לכן חשוב לדעת מה הם ואיך הם עשויים.

על טעם ועל ריח…

יש לנו רשימה אינסופית של טעמי גלידה. חלקם לא כל כך פופולריים וחלקם מאוד פופולריים. ננסה להסביר את ההיסטוריה מאחורי כל טעם ומה הופך אותו לכל כך פופולרי.

טעם הגלידה המפורסם ביותר הוא וניל, שקיים מאז המאה הראשונה לפני הספירה, כאשר יווני בשם Parrhasius קיבל את העבודה להכין גלידה לאשתו, שהייתה לה שן מתוקה. לאחר מותו של פארשיוס, המשיכה אשתו להכין גלידות וניל למשפחתה עד שמתה בערך בשנת 300 לספירה במצרים. עד אז, המתכון הועבר לדורות ולבסוף הועלה לתיעוד כמסמך היסטורי על ידי ההיסטוריון הרודוטוס בשנת 450 לפני הספירה.

מכינים אותה בבית

אנחנו לא יכולים להכחיש שגלידה היא אחד מפריטי המזון הפופולריים ביותר. זהו גם אחד הטעמים המפורסמים והאהובים ביותר בסביבה. גלידה קיימת כבר הרבה זמן אבל היא לא הפסיקה להיות פופולרית. הסיבה לפופולריות שלו היא לא רק בגלל שהוא טעים נהדר, אלא גם בגלל שאפשר להכין אותו בקלות בבית.

אייס קפה, וניל, שוקולד ותות הם הטעמים הפופולריים ביותר של גלידה. עם זאת, יש טעם אחד שמעולם לא היה פופולרי – וניל. למה? כי וניל לא טעים בפני עצמו. זה פשוט תפל ומשעמם מכדי להיות הטעם העיקרי של גלידה.

לכולנו יש את טעמי הגלידה האהובים עלינו. יש אנשים שאוהבים וניל, בעוד שאחרים מעדיפים שוקולד. אבל אנחנו לא היחידים שנהנים מהטעמים האלה. יש המון טעמי גלידה שונים שהיו פופולריים במשך שנים על גבי שנים. למידע אודות משלוחי גלידה