תיקון נזילות בגגות רעפים – כל הסיבות לא לעשות זאת לבד

נזילה מהגג לעולם לא מסתדרת מעצמה. אם מטפטפים מים, יש לבצע תיקון בהקדם. לא מומלץ לבצע תיקון נזילות בגגות רעפים בצורה עצמאית ויש לכך כמה סיבות טובות. נציין כמה מהסיבות החשובות, בין אם בראייה מקצועית ובין אם מתוך נקודת מבט בטיחותית. 

אבחון מקצועי של התקלה 

לפני ביצוע תיקון נזילות בגגות רעפים יש לבדוק מאיזו סיבה נובעת הנזילה ומה הסיבה לתקלה. לעיתים הסיבה תהיה רעף שבור או כמה רעפים שנסדקו. אך לא תמיד מדובר רק בסדק ברעפים, יתכן שהתקלה מורכבת בהרבה מכך. אם ישנה תקלה בתשתית של הגג, למשל, רצוי שאיש מקצוע יזהה אותה כראוי. כמו כן התעסקות לא מקצועית עשויה לגרום ליותר נזק מאשר תועלת. 

תיקון הגג בשילוב איטום מקצועי 

ברור לכל כי ברגע שמזהים נזילה מהגג, משהו לקוי ומצריך תיקון. עין בלתי מקצועית עשויה לפספס נקודות כשל באיטום, שלא כדאי להזניח. טיפול מקצועי בגג נוגע בכל הדברים החשובים בעת ובעונה אחת. החלפת רעפים במידת הצורך, תיקון תשתית במידה ואותרו נזקים וכן תיקוני איטום משלימים שימנעו מהמים להיכנס פנימה לאורך זמן.  

תיקון והתמחות בעבודת גובה 

באופן טבעי, תיקון נזילות בגגות רעפים נחשב לסוג של עבודת גובה. יש להבין כי עבודות גובה מחויבות לביצוע אך ורק על ידי צוות מקצועי שקיבל הכשרה והיתר לעבודות מסוג זה. מי שלא בקיא ומנוסה בכך לוקח על עצמו סיכון ניכר. עקב נפילות מגובה, סיכוני הפציעה החמורה גבוהים מאוד. אפילו פועלים מיומנים שלא מקפידים על הנהלים נפגעים מדי שנה והסטטיסטיקה מדברת בעד עצמה. תיקון גגות רעפים – רק על ידי איש מקצוע המומחה בתיקון גגות רעפים ובעל מיומנות בעבודות בגובה.