5 דברים קריטיים לבדוק לפני בחירת חברת סיעוד

אם אתם יודעים מהי חברת סיעוד? בארץ קיימות לא מעט חברות, אולם מטבע הדברים הן הקשיש והן קרובי המשפחה צריכים לבחור את חברת הסיעוד הטובה ביותר עבורם. יש גם להכיר את השוני בין חברות הסיעוד השונות בכדי לאפשר לקשיש את התנאים הטובים ביותר.

מה לבדוק?

יש לבדוק מה באמת חשוב לכם כאשר אתם בוחרים את חברת הסיעוד. איזה בית אבות מתאים לקשיש? האם הביטוח הלאומי או המדינה משתתפים בעלויות?

5 דברים קריטיים לבדוק לפני בחירת חברת סיעוד

  • יש לבדוק באם אותה חברת סיעוד רשומה בין ספקי השירות או של משרד הרווחה או של הביטוח הלאומי. ישנן חברות שאין עליהן שום פיקוח ולא תמיד בטוח שהן אמינות. כמו כן חייב להיות להן אישור מטעם התמ"ת.
  •  חשוב מאוד לבדוק מהו המצב בשוק בכל הנוגע לחברות סיעוד. האם קיים טיפול לקשישים לאורך כל שעות היממה? מהי רמת המיומנות והמקצועיות שלהן? האם הן מציעות שירות אמין כך שניתן לסמוך עליהן? האם הן יכולות להתאים במדויק את המקום  הטוב ביותר לצרכי הקשישים? זה הזמן לבדוק את הדברים.
  • בחרתם בחברת סיעוד? אולי עדיף לשכור את שירותיו של עו"ד מומחה בתחום. אחד שמכיר את כל החוקים הקשורים לעולם הסיעוד. למרבית הקשישים יש זכות לקבל את השירותים המגיעים להם מהמוסד לביטוח לאומי ויש לנצל זאת. כמו כן לוודא כמה שעות של טיפול סיעודי זכאי לקבל מידי שבוע ולוודא שהביטוח הלאומי אכן עומד ביעד.
  • האם נדרש טיפול צמוד? במקרה והקשיש יובא להתגורר בבית אבות סיעודי, הוא יקבל את כל השירות הנלווים תחת קורת גג אחת ע"י אנשים מקצועיים במגוון תחומים.
  • ישנן חברות סיעוד המשרתות את הקשיש ומסייעות לו בפעולות יומיומיות שאיננו יכול לבצע לבדו.
Published
Categorized as Main