למה נשים מקיאות בהריון

ההורמונים בגוף האישה מואשמים לא אחת במגוון תופעות שמתרחשות אצלה. בין אם מדובר במצבי רוח שונים, בתופעות גופניות שונות ובתחושה כללית טובה או רעה. אומנם לא תמיד הם האשמים האמיתיים, אך כאשר מדובר בהקאה בהיריון אפשר לומר בהחלט כי הכתובת רשומה על הקיר והאשמים בכך הם לא אחרים מאשר ההורמונים. ההורמונים משתוללים חזק בגוף האישה ההרה וגורמים לתופעות שונות במהלך שלבי ההיריון השונים, כאשר אחת מהתופעות המוכרות יותר מתרחשת בתחילת ההיריון והיא תופעת הבחילות וההקאות בשליש הראשון.

האם נשים סובלות מבחילות בכל היריון?

אחת מהקללות בהן קוללה חוה אשת אדם הראשון היא – בצער תלדי בנים ואותה קללה מלווה אותנו – הנשים – בכל הדורות מאז ועד ימינו. אחד ממאפייני הקללה היא הקושי שאנו חוות בתחילת ההיריון – בחילות והקאות. עם זאת, נראה שיש נשים שהקללה 'נתפסה' אצלם באופן קל יחסית והן עוברות את שלבי ההיריון הראשוניים בקלות יחסית ללא בחילות רציניות או הקאות רבות. מה שכן, נשים שכן מכירות את בחילות ההיריון את ההקאות הנלוות אליהן בדרך כלל, יסבלו מהן בכל היריון מחדש.

יש פתרון לבחילות ולהקאות בהריון. פרטים באתר: https://morning-sickness.co.il/

בחילות = הקאות – לא אצל כל הנשים

מרבית הנשים שסובלות מבחילות בוקר בהיריון סובלות גם מהקאות שמגיעות כתוצאה מאותן בחילות. עם זאת, לא כל הנשים שסובלות מבחילות בוקר בתחילת היריון בהכרח תסבולנה גם מהקאות נלוות ולפעמים תחושת הבחילה לא תגרום להפעלת רפלקס ההקאה. כמו כן, גם הנשים שמרבות להקיא בהיריון, לא בהכרח תרגשנה תחושת הקלה לאחר ההקאה מכיוון שההקאות והבחילות אינן נגרמות כתוצאה מפעולת קיבה, כך שאם לא בא לכן להקיא וזה עושה לכן רע, לא צריך לגרות את רפלקס ההקאה ואפשר לנסות למנוע הקאות באמצעים שונים.

Published
Categorized as Main