מתי צריך לבצע חיזוק אריחים?

נכון, מבנים מתוכננים לעמוד ביציבות ולשרת את בני האדם לאורך שנים. אבל יש חלקים שמתבלים במהלך השנים. בלאי טבעי נוצר תמיד. הוא נגרם בגין חשיפה לטמפרטורות שונות וכן בגין רטיבות ולחות. אבל לא משנה מהי הסיבה. תמיד נכון למצוא את הפתרון המתאים והיעיל ביותר. אחד המרכיבים שנוטים להינזק במהלך השנים הוא האריחים שמחפים את המבנה.

האריחים מתרופפים, מה עושים?

האריחים מחפים את המבנה בצדו החיצוני במרבית המקרים. וכאשר במהלך השנים שכבת ההדבקה מתבלה, האריחים עלולים להתחיל להתנתק משלד המבנה. הדבר הזה עלול להיות חמור מאוד, שכן אריח שנושר ממרומי המבנה עלול לפגוע באנשים שנמצאים למטה, ולהזיק להם במידה רבה. האריח עצמו הינו כבד, וכאשר הוא מגיע בתנופה מקומה גבוהה הנזק שלו עלול להיות פוגע ביותר. לכן חובה לבצע עבודות תחזוקה במבנים, ולדאוג לכך שכל האריחים יהיו מחוברים כהוגן. כך שיימנעו מקרים של נפילת אריחים בצורה מסוכנת.

לחזק את האריחים לפני שיהיה מאוחר מידי

את חיזוק האריחים צריך לבצע עוד לפני שהנזק מתרחש. במקום לבנות בית חולים מתחת לגשר השבור, נחזק את הגשר בעודו תלוי. במידה ונראה כי האריחים אינם מחוברים כרצוי לבניין, יהיה נכון לפנות אל חברה המתמחה בביצוע עבודות בגובה. לרוב תהיה זו חברה שהצוות שלה מתמחה בסוגים שונים של עבודות שיש לבצע אותם בגובה. עובדים אלו פיתחו מיומנות לעבוד בגבהים באופן בטיחותי, ולבצע מרום מיקומם את הפעולות הנחוצות. בין היתר הם מציעים שירותי חיזוק אריחים במבנים בהם התרחשה התרופפות של האריחים. עם תום העבודה ניתן להיות בטוחים שהאריחים כולם מוצמדים היטב למבנה, וכי לא מסתמנת סכנה של התנתקות אריחים ונפילתם ארצה תוך גרימת נזק.

Published
Categorized as Main