מה לעשות עם רכב ישן?

כלי רכב עונה על הצורך ומשמש אותנו כל עוד הוא תקין. אבל ברגע שהוא כבר הפך להיות ללא רלוונטי. בשלב בו הוא כבר לא משמש אותנו ולא ממלא את תפקידו בנסיעות – הרי הוא הופך להיות לכלי שאין בו חפץ. ואז אנחנו צריכים למצוא מה לעשות בו. כי כאשר הוא אינו שמיש יותר הוא לא אמור להיות עוד בחניה הביתית שלנו. הוא צריך להתפנות מהזירה ולפנות את המקום שלו לרכב הבא שלנו. כל מטר בארץ הוא יקר ובעל ערך רב, למי יש מקום מיותר להחנות בו רכב ישן?

אז מה באמת עושים?

תעשיית הרכב בארץ מפותחת מאוד, והיא מנצלת את החומר ואת חלקי החילוף באופן מיטבי. גם רכב ישן הינו אוביקט שמנסים להפיק ממנו את המקסימום האפשרי. ויש מה לעשות עם הרכב הישן. הדבר תלוי במצבו, בסיבת ההורדה מהכביש וכן בדגם שלו.

אפשרות ראשונה – האפשרות הראשונה היא לפנות אל  איזי פירוק רכבים ברמת גן לצורך והעברת החלקים לשימוש חוזר. אפשרות זו תהיה רלוונטית במידה והרכב אינו ישן מאוד, או שהחלקים שלו עדיין רלוונטיים לרכבים פופולאריים. כמו כן הרכב אמור להיות במצב סביר על מנת שהחלקים שלו יוכלו לבוא לידי שימוש.

אפשרות שניה – האפשרות השנייה היא העברת הרכב לגריטה. מדובר על תהליך בו מפרקים את הרכב הישן וממיינים את החלקים לפי החומרים מהם הם עשויים. את החומר מעבירים למחזור ולשימוש מחדש. וזאת כדי לנצל את החומר ולמנוע נזקים סביבתיים מיותרים.

אל מי פונים?

בכל מקרה יש למצוא גורם אשר קונה רכבים לפירוק ומתעסק עם רכבים ישנים. לרוב אלו מפרסמים את עצמם ומציעים שירותי קניית רכב ישן. תמורת תשלום מסוים הם יקנו ממכם את הרכב הישן, ובא לחניון שלכם גואל.

Published
Categorized as Main