מהו דיור תומך?

דיור תומך הוא שילוב של דיור מוגן ובית אבות. אם בדיור מוגן הדיירים עצמאיים ונהנים ממסגרת חברתית ובבית אבות קיימת מחלקה סיעודית ושירותים רפואיים, הרי שבדיור תומך מציעים בתי הדיור המוגן את ההתנהלות העצמאית ואת המסגרת החברתית ואת רמת החיים הגבוהה של בית הדיור מוגן, ביחד עם מחלקה סיעודית המציעה סיוע וטיפול רפואי עבור אלו שאינם סיעודיים. זאת אומרת שהם יכולים להתנהל באופן עצמאי אולם זקוקים לעזרה. 

למי מתאים דיור תומך

קשישים שיכולים לתפקד באופן עצמאי אולם חלה ירידה בתפקוד למשל בעקבות תאונה, ניתוח או ושאינם תחת ההגדרה של סיעודיים – מתאימה להם מסגרת הדיור התומך. 

שירותים ניתנים בדיור התומך

לצד הפעילויות החברתיות, החוגים והארוחות ניתנים בבית דיור תומך שירותים רפואיים של השגחה רפואית ומעקב רפואי, עזרה בפעולות היומיום כמו אכילה ולבישה, חלוקת תרופות ומסגרות טיפוליות.

דיור תומך לתקופות קצרות 

מסגרות הדיור התומך מתאימות גם לתקופות קצרות. זאת לעומת מסגרות הדיור המוגן שבאופיין מתאימות לטווח ארוך בממוצע הגבוה מ10 שנים. בדיור התומך ניתן לשלב מי שזקוק להחלמה אחרי ניתוח למשל ולכן הוא יכול להיות דייר בבית הדיור המוגן לתקופה קצרה יותר של כמה חודשים. 

דיור תומך עבור דיירי הדיור המוגן 

מכיוון שאורך השהות בבית דיור מוגן הוא גבוה מ10 שנים לרוב, הרי שבמהלך השנים הדייר מזדקן ובחלק מהמקרים הוא זקוק לסיוע ולעזרה, כאשר איננו מסוגל להתנהל בצורה עצמאית ממש. ולכן עבור דיירים רבים בבתי הדיור המוגן מוצעות מחלקות סיעודיות.בין אם אתם זקוקים במציאת דיור תומך בבית אבות עבור אחד ההורים שלכם לתקופה קצרה, ובין אם כפתרון ארוך-טווח, בתי הדיור המוגן אשר משלבים בתוכם דיור תומך עשויים להוות פתרון הולם. מידע נוסף באתר https://neve-shalev.co.il/

Published
Categorized as Main