מה זה טיפול ב-EMDR?

שיטות טיפול שונות מוצעות כיום לאנשים מתמודדים, לכל שיטה מטרה והתאמה למטופלים אחרים. אחד הטיפולים המוכרים והשימושיים הינו טיפול ב – EMDR. מדובר על טיפול שמתבצע באמצעות תנועות עיניים של המטופל. במהלך הטיפול המטפל מקהה את החוויות השליליות שהמטופל סוחב עימו בגין אירועים מהעבר. לאחר ההקהיה מעבדים את החווית מחדש. למעשה ניתן לומר שהמטופל חווה שינוי של החוויות שלו ופותר תחושות קשות שליוו אותו עד כה.

מטפל מוסמך ומקצועי לתוצאות טובות

כל טיפול ברגשות מהעבר חייב להיות מקצועי מאוד. ככלות הכול עצם הנגיעה ברגש ובעומק התודעה עלול להיות מסוכן והרה גורל. כך שאם אתם רוצים לבצע טיפול ב – EMDR חשוב ביותר לבחור מטפל מקצועי ומנוסה מאוד. כזה שהוסמך לבצע טיפולים שכאלו ויש לו הכלים המקצועיים להעניק את הטיפול המתאים לפי אופי המטופל, לפי חומרת הטראומה או החוויה, ולפי האופי האישי שלו. ניתן לומר שמטפל מקצועי ומנוסה מסוגל להוביל את המטופל לתוצאות טובות ולפתרון הקושי האישי שליווה אותו.

שיטות שונות והתאמה מיטבית

היות ויש מגוון טיפול חשוב כל כך להתאים היטב כל טיפול למטופל לפי מצבו ונקודת המזן בה הוא מצוי. זו הדרך היחידה להוביל את המטופל לריפוי מיטבי. זו גם הדרך היחידה להוביל את הטיפול באופן יעיל ונכון לקראת הסוף הטוב של הטיפול. כמובן שצריך להיווצר קשר נכון ומתאים בין המטופל למטפל על מנת להוביל לתוצאות טובות בהתאם לציפיות ולמטרת הטיפול.

קבלו טיפ שיעזור לכם לדעת איך לבחור פסיכולוג מומלץ באתר של יואב אריה לוי >>>

המלצות ממטופלים מנוסים

כדי להיות בטוחים שצעד הבא שאתם לוקחים לעניין טיפול ב – EMDR נכון לברר היטב ולקבל המלצות מפי מטופלים שחוו טיפול מקצועי ויעיל. הם יוכלו לספר ולשתף, והכי חשוב להמליץ על מטפל מוצלח!

Published
Categorized as Main