מהו טיפול אלטרנטיבי לאוטיזם?

אוטיזם. מילה קשה. הורים המתבשרים כי בנם סובל מהבעיה הזו או שהוא נמצא איפה שהוא על רצף האוטיזם, חשים כי חרב עליהם עולמם. אם הם מכירים אנשים הלוקים באוטיזם, הם כבר יודעים פחות או יותר מה מצפה להם. מדובר בהחלט בהתמודדות לא פשוטה כלל וכלל כשאר במקרים רבים ההשקעה העצומה שמשקיעים בילד, כלל לא מובילים לכיוון כלשהו.

כאשר הם מנסים לברר על דרכי טיפול באוטיזם, הם שומעים שאין להם למעשה הרבה מה לחפש כי הם גם לא ימצאו. הבעיה של האוטיזם היא בעיה קשה מידי ואין לה בעצם מענה ברפואה הקונבנציונלית. ממשרד הבריאות לא יוצאת כל בשורה עבור ההורים הללו והם נותרים בחוסר מענה. הדבר היחיד שאומרים להם הוא שהם חייבים להשלים עם גורלם ואין מה לעשות.

טיפול אלטרנטיבי לאוטיזם. יש דבר כזה?

אז אנחנו כאן על מנת לספר לכם כי יש בהחלט מה לעשות עם בעיית האוטיזם. אז זה לא שאנחנו מבשרים כאן על פתרון מושלם לבעיה ואפילו לא חצי פתרון. הבעיה של האוטיזם היא בעיה כל כך קשה וכל כך מורכבת עד שאי אפשר לומר שיש דרכים לרפא אותה.

אך בכל זאת יש דרכים להקל מעט על התסמינים, לסייע ולו במעט על הקשיים שהאוטיסט ובעיקר בני המשפחה שלו חווים כאשר שיפור ולו הכי מזערי עשוי להתברר כשיפור משמעותי ומרחיק לכת עבור ההורים הנואשים. מומלץ לפנות לאנשי מקצוע מנוסים בנושא זה, כמו טלי אנגור.

תארו לעצמכם ילד אוטיסט שאינו מביע כל רגש כלפי ההורים שלו. הם מוסרים את נפשם עבורו אך הוא חסום. לא בגלל שהוא ילד כפוי טובה. הוא פשוט אינו מכיר את עולם הרגש והוא כלל לא יודע שההורים מצפים ממנו למשוב כלשהו. הוא דוחה את החיבוקים, אינו מבין מה זו אהבה ולמעשה מודבר בנכות של ממש.

אמא, אני אוהב אותך!

הילד הזה שנמצא בטיפול אלטרנטיבי מקבל תובנות חדשות והוא מסוגל בבוקר בהיחר לומר לאמא שלוט ברגש – אמא אני אוהב אותך! עבור ההורים, שווה המשפט הזה המון.

כל העמל וכל ההשקעה הרבה שווה את המשפט ואת ההבנה שמאחוריה.

Published
Categorized as Main