מה זה משכנתא הפוכה? מתי עושים? כל מה שרציתם לדעת

משכנתא הפוכה היא למעשה פתרון כלכלי גאוני, פתרון זה מאפשר לכל בעל נכס נדל"ן ליטול הלוואה גדולה, בעד שיעבוד הנכס שברשותו לטובת הגוף המשלם.

משכנתא זו היא למעשה פתרון שנועד מלכתחילה, לבעלי נכס נדל"ן שכבר הגיעו לגיל 60 ומעלה, במידה ובני זוג מבקשים לקבל את ההלוואה על הצעיר מביניהם, להיות מעל גיל 60, וזקוקים לסכומים גדולים של כסף באופן חד פעמי. לדוגמה בשביל לשלם טיפול בריאותי יקר או על מנת לעבור לדיור מוגן או בית אבות.

מתגוררים בחו"ל? קראו על משכנתא לתושבי חוץ באתר תשואות.

הלוואה בלי הפסד

למעשה אדם שנטל משכנתא הפוכה חי על חשבון הנכס שלו, תוך כדי שהוא עדיין הבעלים החוקיים של נכס הנדל"ן שלו. בכך הוא חוסך את מכירת הנכס, וכך הנכס נשאר שלו גם לאחר תשלום המשכנתא או פטירת בעלי הנכס.

במשכנתא הפוכה ניתנת האפשרות לקבל סכום אחד גדול באופן חד פעמי, או לקבל סכום חודשי קבוע מהגוף המשלם זאת על פי ייעוץ הניתן מטעם יועצי המשכנתא של תשואות.

את תשלום המשכנתא תוכלו לבצע בכל עת שתרצו, אם באופן של מכירת הדירה או על ידי כל מקור אחר. אם הלווה נפטר קודם שהספיק לשלם את המשכנתא, יהיה ביד היורשים האופציה למכור את הדירה, או להחזיר את ההלוואה על ידי מימונה ממקור אחר.

הבעלים הם הלווים

המשכנתא ניתנת אך ורק על נכס נדל"ן שהוא בבעלות הלווים באופן מלא. כמו כן הנכס צריך להיות רשום על שמם באחד מהגופים החוקיים, בטאבו בחברה המשכנת או במנהל מקרקעי ישראל.

משכנתא הפוכה בנק דיסקונט תינתן רק מסכום העולה על 50,000 שקלים, החתימה צריכה להיעשות באופן עצמאי על ידי מבקשי ההלוואה, בעלי הנכס, בהיותם צלולים לחלוטין. 

במשכנתא הפוכה לא ידרשו מכם ביטוח בריאות או חיים ובעלי הנכס, הלווי אינם צריכים להיות בקו הבריאות מבחינה פיזית.

Published
Categorized as Main