מהן אבקות חלבון ומה היתרון שלהן?

אבקת חלבון היא תוסף תזונה פופולרי. חלבון הוא חומר תזונה מקרוני חיוני המסייע בבניית שרירים, תיקון רקמות, וייצור אנזימים והורמונים. שימוש באבקת חלבון עשוי גם לסייע לירידה במשקל ולעזור לאנשים להגדיל את שריריהם – באתר fitness depot ניתן למצוא מוצרים מסוג זה.

מהן אבקות חלבון ומה היתרון שלהן? |

ישנם סוגים רבים של אבקת חלבון, כולל אבקות על בסיס חלב וצמחי. במאמר זה נדון בכמה מהיתרונות הבריאותיים של אבקת חלבון והסוגים השונים הקיימים.

היתרונות הבריאותיים של אבקת חלבון |

חלבון הוא אחד מאבני הבניין של עצם, שריר ועור. הגוף זקוק לו כדי לייצר הורמונים, אנזימים וכימיקלים אחרים. היתרונות הבריאותיים האפשריים של אבקות חלבון כוללים את הדברים הבאים:

ניהול משקל תקין:

אכילת מזון עשיר בחלבון ונטילת תוספי מזון, עשויה לעזור לאנשים להרגיש מלאים יותר לאורך זמן. הרגשה מלאה נוטה לגרום למידות גדולות יותר ולצרוך נשנושים תכופים פחות, מה שיכול לעזור לאדם לשמור על משקל בריא או לרדת במשקל במידת הצורך.

עם השלמת חלבון "מי גבינה" למשל, עשוי להפחית במשקל גוף ומסת שומן אצל אנשים הסובלים מעודף משקל או מהשמנת יתר. זה עשוי גם להפחית את לחץ הדם, הכולסטרול הכולל גורמי סיכון אחרים למחלות לב וכלי דם.

גדילת שריר |

חלבון חיוני לצמיחת שרירים. ספורטאים וחובבי כושר רבים שמשתמשים במשקולות יד, צורכים שייקים חלבוניים מכיוון שהם מאמינים כי המשקאות הללו יעזרו להם למסת שריר גדולה יותר לאחר אימוני כוח. מחקרים תומכים בשימוש בתוספי חלבון למטרה זו. 

מהמחקר עולה כי תוספי חלבון משפרים משמעותית את גודל השרירים וכוחם בקרב מבוגרים בריאים המבצעים אימוני התנגדות, כמו הרמת משקולות. תוסף חלבונים יעיל באותה מידה אצל גברים ונשים, כמובן עד לגיל מסוים.

Published
Categorized as Main