אם תרצו להגיש למשפחה שלכם מנה שתגרום לכולם ללקק את האצבעות, ותהיה מפנקת בצורה יוצאת דופן, אין ספק כי מפרום זוהי אופציה מצוינת. ניתן להגיש לצד אורז או קוסקוס, כאשר העסיסיות והעושר של הרוטב יהפכו את המנה הזו ללהיט שיטריף את כולם. כעת נציג לכם כמה נקודות שלא תרצו לפספס כאשר אתם ניגשים להכין את מפרום בפעם הבאה.

לא לשכוח פירורי לחם וקינמון

לצד כל הרכיבים שמכינים עמם את המפרום, כדוגמת בשר צלעות, פטרוזיליה, בצל, חציל וכרובית, נרצה להדגיש את עצם זה שישנם כאלה שבוחרים להוסיף פירורי לחם לצד קינמון וכך הם הופכים את המפרום להרבה יותר מפנק ומיוחד. הקינמון מוסיף ארומה וייחודיות למפרום לצד כך שפירורי הלחם יהיה תמיד חיוניים מכיוון שהם יהפכו אותו לאווירירי, כך שנרצה לשים דגש על שני אלה כאשר אתם ניגשים להכין מפרום בפעם הבאה.

צרו בלילה פשוטה ואל תשכחו להוסיף רוטב עגבניות

כאשר מדובר על הכנת מפרום, יהיה ניתן להוסיף מעט רוטב עגבניות גם לבלילה ולא רק לרוטב של המפרום. כך תוכלו להפוך את הטעם שלו לעשיר יותר בעגבניות והטעם של העגבניות המבושלות יהיה דומיננטי יותר.

העדיפו בשר צלעות – מושלם למפרום

טיפ אחרון שנרצה לתת לכם בכל הנוגע אל הכנת מפרום זה עצם כך שתרצו להעדיף בשר צלעות טחון על פני סוגים אחרים של בשרים. כך המפרום שלכם יהיה פשוט מצוין ובדיוק כפי שהייתם יכולים לרצות ולצפות. זו תהיה ההזדמנות שלכם להשיג מענה הולם ולהפוך את המפרום שלכם לחלומי. פשוט גשו אל הקצב שאתם מכירים והדגישו בפניו מה אתם מחפשים בדיוק והוא כבר ידע לספק את הסחורה בהקשר הזה.

קבלו מתכון לקציצות בשר