מזג האוויר באשקלון

מזג האוויר באשקלון הוא בראש ובראשונה תוצאה של העובדה כי מדובר על עיר הממוקמת בחלקו הדרומי של מישור החוף. אשקלון היא העיר הדרומית ביותר לאורך מישור החוף של מדינת ישראל בגבולותיה היום. מכאן מדובר על עיר הסובלת לא פעם מגלי חום קשים, שמתאזנים במידה מסוימת בזכות הבריזה שמגיעה מהים. 

מזג האוויר באשקלון, כמו במרבית הערים המרכזיות במדינת ישראל, נמנה על מה שאנחנו מכנים אותו 'אקלים ים תיכוני'. מה שאומר כי חם בחודשי הקיץ ובחודשי החורף, משום הקירבה לים התיכון, מדובר על נקודה בה בהחלט יכולים לרדת גשמים עזים ולעיתים אף עלולות להתרחש הצפות בלתי צפויות. 

מה טווח הטמפרטורה באשקלון ומה כמות המשקעים 

אשקלון, על אף היותה עיר הממוקמת בחלק הדרומי של קו מישור החוף הישראלי היא עיר שאמנם יכולה להיות מקום בו הטמפרטורה עולה עד מעל לשלושים מעלות לאורך חודשי הקיץ. אבל תודות לרוח המגיעה מהים, בדרך כלל, מידת החום המורגשת היא נמוכה מזו. מטבע הדברים מדובר על נקודה בה יש הרבה לחות, כיאה לעיר הממוקמת לצידו של הים. 

הים הוא גם זה שמביא את הממטרים העזים המוכרים לכולנו מחודשי החורף. כמות הממטרים הממוצעת בחודשי החורף היא בערך 130 מ"מ בימים גשומים במיוחד. 

אשקלון נהנית מבריזה ומרוח טובה

החיים לצד הים עלולים להביא איתם כמות גבוהה של לחות לא נעימה, אבל מדובר גם על מה שמביא בריזה ורוחות טובות גם בימים מאוד חמים. פער הטמפרטורות בין היום ללילה הוא לא גבוה במיוחד ובחודשי המעבר בעיקר הוא יכול להגיע עד לפער של עשר מעלות לערך. הטמפרטורה הנמוכה ביותר לא תרד בדרך כלל משמונה מעלות לכל היותר. כך שבהחלט מדובר על עיר חמה באופן יחסי. על כן מומלץ תמיד להתעדכן על מזג אווויר באתר ייעודי ואמין.

Published
Categorized as Main