יוקר המחיה 2022: כך תרכשו רכב חדש מבלי לקרוס

יותר ויותר כלי תקשורת מדווחים בשבועות הראשונים של שנת 2022, על עליית מחירים ויוקר המחייה בישראל. לא מדובר על תופעה חדשה, כל מי שחי בישראל מרגיש אותה כבר למעלה מעשור, אך מגיפת הקורונה, העלייה בחומרי גלם בעולם, האינפלציה ומשברים ברחבי העולם. כולנו חשים זאת בהיבטים שונים, בין אם זה בדברים יומיומיים כמו עליית מחירי המזון, וכן בדברים גדולים יותר, כמו למשל, עליית מחירי כלי רכב.

אם אנחנו מעוניינים לרכוש רכב חדש בתחילת שנת 2022, יש לנו דרכים לעשות את זה מבלי שנקרוס מבחינה כלכלית. החוכמה היא מתי וכיצד לעשות את זה, באופן שישרת את המטרות שלנו, גם ליהנות מרכב חדש וגם לא לקרוס מבחינה כלכלית, הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך.

לפני שנציג כמה דרכים כיצד לרכוש רכב חדש בצורה חכמה, אנחנו צריכים לזכור שרכישת רכב היא השקעה, ביום מן הימים נוכל למכור אותו. העניין הוא, לרוב נמכור במחיר הפסד מאחר וערך הרכב יורד עם הזמן.

איך רוכשים רכב בלי לקרוס כלכלית?

ראשית, אנחנו צריכים לבחור רכב שיתאים לצרכים שלנו אך גם כזה שיתאים ליכולות הכלכליות שלנו. כלומר, אנחנו צריכים למצוא רכב שנוכל לקנות אותו מבלי לקפוץ מעל היכולות שלנו

שנית, אנחנו צריכים למצוא מקום בו נוכל לרכוש את הרכב שלנו בהסדר תשלומים נוח וזמין או דרך ליסינג. למשל, אם אנחנו מחלקים את התשלומים לאורך שנה-שנתיים, אז הוא יהיה הרבה יותר נוח מאשר אם נשלם הכל בבת אחת.

שלישית, אנחנו צריכים לבחון מה תנאי ההחזר, למשל מה הריביות שעלינו לשלם עבור העסקה. ככל שנפחית את הריביות, כך העסקה תשתלם לנו יותר לאורך זמן בטווח הארוך.

Published
Categorized as Main