עצים ננסיים

למראה הפסטורלי של הצומח שבחוץ יש השפעה חיובית על התחושות שלנו, ולכן אם אתם רוצים להכניס מעט מהאווירה הזו לביתכם – כדאי שתכניסו כמה עצים ננסיים למרפסת או אפילו בחלל הפנימי של הבית, ותהנו מתחושה של מגורים בלב חורשה או פרדס. עצים אלו יכולים לגדול בצורה נהדרת גם בחללים סגורים, כל עוד הם ניצבים במקום מואר כמה שיותר קרוב לחלון.

מהם עצים ננסיים?

עצים ננסיים אלו עצים מיניאטוריים ומקסימים שנועדו לקישוט של מקומות סגורים כמו בתים, משרדים, מרפסות וכל חלל סגור אחר בו חסר צבע ירוק ונעים. על מנת שהעצים יהיו קטני קומה ולא ימשיכו לצמוח לגובה כמו כל עץ רגיל, העצים הננסיים מגיעים עם ענפים ושורשים גזומים מראש כדי להגביל את צמיחתם.

מהם היתרונות של עצים ננסיים?

אם תמיד רציתם לגדל גינה או פינה ירוקה ורעננה בחצר ביתכם, אך הנכם מתגוררים בבניין דירות שאינו מאפשר לכם שטח חיצוני של חצר פרטית – תשמחו לדעת כי תוכלו לגדל עץ אחד או יותר בתוך ביתכם, באמצעות שתילה וטיפוח של עצי בונסאי לבית מקסימים למראה עם גזעים גדולים, עבים ומחוספסים שמוסיפים ליופי של העץ בתוך הבית.

כיצד לבחור עץ ננסי מתאים לביתכם?

לפני שרוכשים עץ דקורטיבי שיוצב בתוך הבית, יש לזכור כי לא כל עץ הוא עץ ננסי. למעשה, עצים ננסיים הינם לרוב עצים מסוג בונסאי, פיקוס, אורן, שיטה ועוד. לכן כאשר רוכשים עצים מיניאטוריים יש לוודא כי מדובר בעץ ננסי, וכן להתאים את תהליך ההשקיה והטיפוח של העץ בהתאם לתנאים הקיימים בבית מבחינת חשיפה לאור שמש, כמות השקיה, גודל העציץ או הכד שהעץ יוצב בתוכו ועד מאפיינים אחרים שיסייעו לעץ לצמוח.

Published
Categorized as Main