עמידה מול קהל – איך לעמוד? תנועות גוף ועוד

עמידה מול קהל יוצרת עבור רבים סיטואציה מלחיצה. הסיבות לכך מגוונות ורובן מגיעות עקב חששות פנימיים. יש חשש שלא מכירים את כל החומר, יש חשש מחשיפת רגשות פנימיים אותם לא רוצים לחשוף, לעיתים, זה דימוי עצמי שלילי של הגוף ועוד. ניתן להתגבר על הבושה הזאת על ידי למידה מושכלת הכוללת גם תרגולים ביחיד ובקבוצה. תהליך הלימוד הדרגתי ובסופו לומדים בוגרי הקורס איך לעמוד מול קהל ולדבר בביטחון עצמי אשר ישפר רבות את דרך העברת המסרים אותם רוצים להעביר – מומלץ לקרוא מידע נוסף על הקורס באתר https://www.sharongidron.co.il/.

יכולת נרכשת

צריך להקדים ולומר, כי היכולת לדבר מול קהל היא יכולת נרכשת לגבי כל אחד ואחד. ניתן להתאמן ולתרגל תנועות גוף שונות, עמידה  בצורות שונות, שימוש בידיים ובאברים אחרים כדי לעשות את הרושם הרצוי ולהשיג קשב רב יותר אצל המאזינים. כך ניתן יהיה לתרגם את הרגשות והמחשבות למילים ופעולות, לשדרג את יכולתו של הגוף להפוך לכלי לביטוי גם ללא מילים, לצאת ממצבים מביכים על ידי אלתורים ושליפות מהירות בעזרת תנועות גוף וידיים ולא רק על ידי דיבור וכדומה.

תנועות מגוונותבמסגרת סדנאות לארגונים על הופעה מול קהל ניתן ללמוד על טיפוסי תנועות מגוונות ובין היתר: ציפה, איגרוף, סחיטה, גלישה/החלקה, לחיצה/הדיפה, טיפוף וטיקים, ניקור ושיסוף. אלו תנועות שפותחו על ידי מומחים לנושא לאורך השנים וכל אחת יכולה להצביע על רגשות, לאפיין אופי, מצבים ועוד. שימוש מושכל בכל אחד מהם או במספר רב שלהם יתרום מאוד לכל אחד בסיטואציות שונות בהן הוא נתקל. מומלץ ללמוד את הנושא המיוחד והמעניין הנ"ל אצל מומחים המעבירים את השיעורים לקהלים שונים הנזקקים לו. הלימוד יכול להועיל בעבודה, בחברה וגם כתוספת לביטחון העצמי הכללי.

Published
Categorized as Main