לימודי שמאות מקרקעין

שמאי מקרקעין מכינים אומדנים לגבי שווי הנכס, כגון על קרקע, מבנים ונכסים אחרים. זה בדרך כלל ניתן לפני שהוא נמכר, מפותח, מבוטח, או משועבד. לפני שמגיעים לנכס, שמאי מקרקעין מכינים נתונים שוטפים ואז מבצעים בדיקה של נכסים חדשים וקיימים.

לימודי שמאות מקרקעין

שמאות מקרקעין, מקנה ללומדים אותה את כל מה שהם צריכים כדי להשתפשף בתחום הנדל"ן ברמות הגבוהות ביותר. זה לא אומר שכל מי שעובר את הקורס הזה ישר הופך להיות סוחר גדול בנדל"ן, אך כן מקנה את האינפורמציה החשובה כדי להתחיל.

כיצד להפוך לשמאי מקרקעין?

שמאי ומעריך נדל"ן, עושים בדרך כלל תואר ראשון. עבודות הלימוד כוללות שיעורים בכלכלה, מתמטיקה פיננסית, מדעי המחשב, אנגלית ושיעורי משפט או מקרקעין.

מרבית המדינות, דורשות קבלת רישיון המדינה ברמת כניסה לתרגול לאחר קבלת התואר. עם זאת, הדרישות עשויות להשתנות בהתאם למדינה לגבי נכסים למגורים או למסחר. לכן, יש לבדוק עם לוח הרישוי המתאים של המדינה.

עבודה כשמאי

עבור אלה המעוניינים לעבוד עבור הממשלה, החוק האם מחייב את כל השמאים בתעודת רישיון ממלכתי כאשר הם עובדים על עסקאות הקשורות למדינה, כגון הערכות הלוואות פדרליות הניתנות למוסדות פיננסיים ולבנקים.

למידע על רישוי שמאות ועל לימודי שמאות במכללת אפיק, יש לפנות לקרן השמאות. דרישה זו, אינה חלה על שמאים, אם כי מדינות מסוימות עשויות לדרוש הסמכה.

כמה זמן לומדים את זה?

לכל קורס שמאות מקרקעין יש את הייחודיות ואת הזמן הדרוש כדי להשתלם במקצוע חשוב ולא פשוט זה. שמאות היא כלי מעולה לחיים ויש בזה עבודות רבות, אם למגזר הפרטי, העסקי או כעבודה עבור המדינה בה אתם חיים או עבור מדינות אחרות.

Published
Categorized as Main