קריאת מחשבות – איך עושים את זה באמת

קריאת מחשבות – האמנם?

אין דבר כזה באמת קריאת מחשבות של אדם אחר. יש דרכים סטטיסטיות וחקר נתונים שיכולים לנבא הסתברויות על מה האדם חושב. מנטליסט, שלכאורה קורא מחשבות של אנשים משתמש בטריקים, שניתן לחלק אותם ל-3 קבוצות.

טריק פשוט

טריקים פשוטים למדיי על גבול הקוסמות בה משוויצים ילדים. כמו למשל לתת לאדם לצייר ציור על מפית, לבקש מהאדם להפוך את הציור כלפי מטה, כך שהמנטליסט יכול לראות את השתקפות הציור על מסך פלאפון כבוי שהונח על השולחן מבעוד מועד וכך לצייר בדיוק את אותו הציור ולתת לאדם תחושה, כי המנטליסט הצליח לקרוא את מחשבותיו של האדם ולצייר את אותו הציור.  

התנהגות אנושית

מבוססת על עולם ידע נרחב של ההתנהגות האנושית. אנשים הם צפויים על פי רוב, וניתן לנחש די בקלות כיצד יפעלו במצבים מסויימים. כך למשל, כאשר הרכב לא מניע, רוב מכריע של האנשים, ינסה להניע את הרכב פעם נוספת. דוגמה נוספת, כאשר אדם מגיע הביתה ורואה על השולחן שקית שלא הייתה שם בבוקר, רוב מכריע של האנשים, יתעכב על השקית ויבדוק את תכולתה. למנטליסט, שלמד ותירגל מיומנויות הקשורות בהתנהגות האנושית, סיכוי גדול יותר להעריך ולצפות התנהגות של אנשים במצבים מסויימים ולהפעיל עליהם מניפולציה, שתשרת את הטריק ותציג את המנטליסט כקורא מחשבות. 

לתיאום הופעות טלפתיה אונליין>>>

שתילת מחשבות

תת קבוצה של התנהגות אנושית וקשורה במניפולציה השותלת מחשבות בראשו של אדם, דבר שאנחנו עושים בשיגרה. כשהמנטליסט גורם לאדם להטיל ספק במחשבה שקיימת אצלו, האדם פתוח לקבל כל מחשבה אחרת ולהאמין שהייתה שלו מלכתחילה וברגע שזה קורה, האדם הופך להיות חומר ביד היוצר ומתקבל הרושם שהמנטליסט קרא את מחשבותיו. 

לתיאום אמן חושים בזום >>>

Published
Categorized as Main