כריות לפצעי לחץ

גוף האדם נועד לנוע, למעט המצב בו הוא נמצא במצב של מנוחה או של שינה עמוקה. הגוף בנוי בצורה כזו שמצריכה תנועה, אחרת הגוף מתחיל לסמן לנו די מהר כי ישנה בעיה. אולם, מה עושים כאשר התנועה היא משהו מוגבל בצורה חלקית או אפילו מלאה? במקרים מעין אלה זה חשוב מאוד להבין את ההשלכות ולהכיר את המושג "פצעי לחץ".

איך נוצרים פצעי לחץ

באופן שדי חוזר על עצמו רוב האנשים שנמצאים במצב שלא מאפשר להם לנוע באופן חופשי מפתחים פצעי לחץ ונזקקים לכריות לפצעי לחץ. פצעי לחץ נוצרים מהלחץ הסטטי שקיים על פני אזור או מספר אזורים של הגוף, כמו במצב של שכיבה או במצב של ישיבה. הלחץ הזה פוגע באספקה של דם בצורה רציפה ודבר זה הופך אט אט לרקמת עור עם נמק. התופעה הזו רווחת אצל אנשים בעלי קושי לנוע ואנשים שנמצאים בגיל השלישי, וישנם מצבים שבהם הפצעים לעולם אינם נרפאים, ואפילו מקבלים סיבוכים נוספים ללא טיפול מהיר ומתאים. הטיפול הכי יעיל הוא זה של מניעה, ויש גם את הטיפול הרלבנטי לאחר שהפצע כבר נוצר.

הדרך הכי טובה לטיפול

כאמור, הדרך הכי יעילה לטפל בפצעי לחץ, הוא להבין כי הם סוג של איום שיכול להתממש אצל אוכלוסיית הסיכון, ולכן יש לבצע כל מיני הכנות שיכולות למנוע היווצרות של פצעי לחץ קליל. את זה עושים על ידי הנעה של הגוף לתנוחות שונות ולא להיות בתנוחה אחת לפרק זמן ארוך מידי, וכן, לבצע שימוש באביזרים שמורידים את הלחץ על הגוף כמו מזרן ביצים מיוחד וכרית דומה שמניחים על כסא הישיבה. לאחר שכבר נוצר הפצע שיטת הטיפול נעשית על ידי חבישה של תחבושת אטומה ייעודית, כולל הטרייה של הפצע עם החלפה של התחבושת כל כמה ימים.

לעוד מידע, בקרו באתר https://www.pharmashops.co.il/

Published
Categorized as Main