הסכם שלום בית- הדגשים שחשוב להכיר

לא פעם בני זוג נשואים חווים משברים שונים. ישנם זוגות שמחליטים להתגרש ולהפריד את דרכם המשותפת וישנם זוגות אשר מעוניינים להעניק הזדמנות נוספת לנישואים שלהם. לשם כך, בני זוג יכולים לערוך כיום הסכם שלום בית שבו הם מתווים קווים כלליים שמטרתם היא להסדיר מגוון תחומים שמצויים במחלוקת ביניהם, כאשר המטרה היא לשקם את חיי הנישואין שלהם.

מעוניינים להסדיר חלוקת רכוש לאחר פרידה?  צרו קשר עם יהודה אבלס >>>

מהו הסכם שלום בית?

הסכם שלום בית מהווה הסדר משפטי שמטרתו היא להביא לשיקום חיי הנישואין של הזוג, תוך שמירה על הזכויות של כל אחד מהם במקרה של גירושין. ההסכם יקבע כיצד יתנהל תהליך שיקום הנישואין. הוא יכול לכלול הצהרות משותפות הנוגעות להתנהלות של בני הזוג ואופן הפעולה שלהם יחד. הוא יכול להתייחס לעוד מגוון רחב של נושאים הנוגעים בין היתר לניהול חיים משותפם של בני הזוג, להוצאות, לחינוך הילדים ועוד.

ההסכם הרלוונטי מיועד לכל זוג שמצוי במשבר זוגי משמעותי מאוד ותוהה האם כדאי להתגרש או שמא כדאי לתת עוד צ'אנס לזוגיות. אם הזוג רוצה לעשות הכל לפני שהוא מגיע למצב של גירושין, עליו להתחיל בהסכם שלום בית.

 כיצד מתייחסים להסכם במקרה של גירושין?

הסכם לשלום בית לרוב יתייחס גם למקרה שבו בני הזוג לא הצליחו להגיע לשלום בית ולשיקום היחסים ביניהם והם בוחרים לגשת לתהליך גירושין. בהסכם זה יכולים בני הזוג לקבוע סנקציה למקרה שבו אחד מהצדדים עשוי להפר את חלקו בהסכם ולסרב למתן גט גירושין או שהצד יחויב במתן פיצויים לצד השני. חלק זה בהסכם עוסק בתנאי הגירושין אותם קובעים הצדדים לגבי שלל תחומים רלוונטיים כגון: חלוקת רכוש, משמורת על הילדים, מזונות ועוד.

חשוב מאוד לערוך את ההסכם ולחתום על ההסכם בנוכחות עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום, אשר יסייע לכם לשמור על הזכויות שלכם בהסכם, לכלול בו את כל מה שחשוב ולהעניק לו תוקף משפטי.

Published
Categorized as Main