אירוע מוחי קשה – איך הוא יכול להשפיע עלינו?

אחד האירועים המשמעותיים ביותר שאנחנו יכולים לחוות במהלך חיינו, לצערנו, הוא אירוע מוחי. נהוג לחלק סוג כזה של אירוע לשניים. אירוע קל ואירוע קשה. לא מעט אנשים עוברים אירוע מוחי קל וחוזרים לתפקוד מלא תוך זמן קצר יחסית. במקרה של אירוע קשה זה הרבה יותר מורכב. 

אירוע מוחי קשה יכול להביא לפגיעה משמעותית אשר מקשה על היכולת לחזור ולתפקד. למעשה, סביר להניח שמהרגע בו נחווה סוג כזה של אירוע, נצטרך לחזור וללמוד כיצד להתנהל ברמה הבסיסית ביותר בשביל שנוכל לתפקד בצורה נכונה. כלומר, אנחנו לא נוכל לבצע את מה שידענו לעשות עד כה ונראה לנו כמובן מאליו, בין אם זה בהקשר של תנועות, דיבור, חשיבה וכל דבר אחר שעד אז היה מאוד טבעי בעינינו. 

אירוע מוחי קשה / שבץ יכול להיגרם מסיבות שונות, לעיתים אפילו ללא אזהרה וללא סיבה שתצדיק זאת. כלומר, זה לא חייב להיגרם בגלל תסמינים מסוימים אלא באופן מפתיע לגמרי. 

איך מתמודדים עם אירוע מוחי קשה?

על מנת להתמודד עם סוג כזה של אירוע, אנחנו צריכים לעבור תהליך טיפול ארוך זאת בשביל שנוכל לחזור ולפעול, לפחות בכל מה שקשור לנשימה ודברים אחרים שקשורים ליכולת שלנו לתפקד באופן סדיר. לאחר מכן אנחנו נצטרך לעבור תהליך שיקום בשביל להחזיר לעצמנו את היכולות שהיו לנו לפני שעברנו את האירוע. 

חשוב לציין, אם לא נדע לעבור את השיקום בצורה נכונה, בזמן ועם האנשים הנכונים, אזי שאנחנו עלולים למצוא את עצמנו מתמודדים עם בעיה הרבה יותר רצינית ומשמעותית. לכן, יהיה נכון לעבור את התהליך בעזרת אנשי מקצוע שמתמחים בכך, מהשלב הראשון עד השלב האחרון, לכל אורך התהליך. 

Published
Categorized as Main