טיפול בנחירות בשיטה טבעית – הכל על טיפול טבעי בנחירות

נחירות שומעים בעיקר אצל מבוגרים ולא ילדים, מה שמוביל למחשבה שלא כל הסיבות והגורמים לנחירות הם בעיות מכניות ואקוטיות כמו מחיצות אף בעייתיות או שקדים נפוחים וחסימות אחרות. התכיפות הגוברת של מבוגרים נוחרים מחייבת מחשבה שונה על הבעיה החמורה שפוגעת באיכות החיים והשינה ועלולה להגיע לסיכון חיים בגלל דום נשימה בשינה. משום כך, מומלץ לנסות לבחון את הטיפול הטבעי בנחירות שמטרתו לתקן ליקויים נרכשים ומצטברים במהלך החיים.

למה נוחרים?

נחירות הן הדרך של הגוף לומר שיש בעיה במערכת הנשימה ולכן הבדיקה צריכה להיות כוללת אם לא מוצאים סיבה אקוטית כמו היצרות מערות האף וכדומה. הטיפול במקרים כאלה הוא ניתוחי לא פעם כי הבעיה האנטומית לא תיתפר בדרך אחרת. אלא שבגיל מבוגר סובלים מרפיון רקמות שרירים ומחיצות בכלל, ולכן נוצר לחץ כתוצאה מ"שקיעת" הרקמות במקומות שונים. 

קבלו ייעוץ מהמומחית לטיפול בנחירות אורנה אדריאנסן >>>

למה דווקא בשינה?

במקרה זה מדובר בשינוי מצב הגוף בגלל השינה – שרירים מסוימים משותקים ורק כמה מהם נכנסים לפעולה. כך שהרפיון הכרחי כדי לישון אלא שהוא גורם למועקה ולהכבדה על הריאות ודרכי הנשימה וכך מתקשים לנשום ולשאוף. זוהי הנחירה, המאמץ של הגוף לנשום והוא עלול להגיע למצב של דום נשימה בשינה אם לא יטופל.

הטיפול הטבעי

הטיפול הטבעי מיועד לתיקון מצב הגוף ולימוד הנשימה הטבעית הנכונה מחדש. אחד המאפיינים של החיים המודרניים הוא אובדן היכולת לתת לגוף לעשות את שלו ולשקם את עצמו משום שאנחנו כופים עליו התנהגות לא טבעית. אנחנו לא נושמים נכון ולכן גם נוצרות שלל בעיות אחרות במערכת דרכי הנשימה. הסדרת הנשימה בשיטה טבעית זו עוזרת לגוף למצוא את הנכון לו, מרגיעה אותו ומפעילה את השרירים נכון. כך הם מתחזקים ונושמים טוב יותר גם בשעות הלילה ורפיון השרירים הגורם לנחירות נפתר.

Published
Categorized as Main