רשלנות רפואית בניתוח קיסרי – כל מה שצריך לדעת

היריון במרבית המקרים נגמר בלידה וגינלית רגילה אך יש מצבים שונים בהם הלידה מתרחשת בצורה של ניתוח קיסרי לעיתים יזום ולעיתים ניתוח קיסרי בחירום. כמו כל פרוצדורה רפואית גם ניתוח קיסרי יכול להסתבך ולגרום לנזקים ליולדת או לתינוק מה שנקרא רשלנות רפואית.

מה זה ניתוח קיסרי

ניתוח קיסרי הוא למעשה תהליך רפואי של חיתוך דופן הרחם לצורך הוצאת התינוק. זה יכול להיות כתוצאה מסיבוך במהלך לידה שהתפתחה באופן טבעי וכתוצאה ממצב חירום רפואי מבצעים ניתוח קיסרי בחירום. יחד עם זאת יש בשנים האחרונות יותר ניתוחים קיסרים יזומים שיכולים לנבוע כתוצאה מבחירה של היולדת או מסיבות רפואיות בהן ממליץ הרופא לבצע ניתוח קיסרי ולהימנע מלידה רגילה כמו לידת עכוז, ניתוח קיסרי קודם ועוד.

איזה רשלנות רפואית עלולה להתרחש במהלך ניתוח קיסרי

כמו בכל פרוצדורה רפואית בין אם שגרתית ובין אם בחירום עלולות להיות שגיאות של הצוות הרפואי שמובילות לפגיעות ונזקים במטופלים, כך גם בניתוח קיסרי. רשלנות רפואית ניתוח קיסרי יכולה להיות:

  • ביצוע ניתוח קיסרי מאוחר מדי.
  • פגיעה ביולדת כתוצאה מההרדמה המקומית.
  • פגיעה במערכת העיכול כמו ניקוב מעיים.
  • אובדן דם משמעותי.
  • זיהומים שונים בגוף.
  • פגיעות שונות בתינוק.

כיצד נכון לנהוג במידה ויש חשש שהתקיימה רשלנות רפואית בניתוח קיסרי

במידה והתקיימה לידה על ידי ניתוח קיסרי ונגרמו נזקים שונים לאם, לתינוק או לשניהם, מומלץ ליצור קשר עם עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית. מדובר בעורך דין אשר מכיר את העולם המשפטי ואת העולם הרפואי כך שהוא יכול על סמך המידע שמוצג בפניו להעריך סיכוי הצלחה של התביעה. במידה והנתונים מספיקים ויש רצון ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית אשר תתברר בבית המשפט אשר יפסוק האם יש קשר בין הנזקים להתנהלות הצוות הרפואי ובמידה וכן מה גובה הפיצוי לא זכאית היולדת או התינוק.

Published
Categorized as Main