שמלות סריג הן פריט לבוש שהומצא בשנות ה-30 של המאה ה-19. זה היה עשוי מבד סרוג והוא נלבש על ידי נשים כדי לכסות את רגליהן.

בתחילת שנות ה-1900, נשים החלו ללבוש שמלות סרוגות כדי לחסוך כסף וגם בגלל שהן היו מסוגננות. עם זאת, בשנות ה-30 שמלות אלו נחשבו יקרות מדי ולא מעשיות ולכן הוחלפו בהדרגה במכנסיים נמתחים וחותלות.

מה זה שמלות סריג?

המושג 'סריג' משמש כבר שנים רבות לתיאור הבד המרכיב את השמלה. והסיבה לכך היא שהוא עשוי מחוטים או סיבים שונים שנסרגים בשיטות שונות. בעבר, סרגו את השמלות באופן ידני, אבל עם המצאת מכונות הסריגה בשנת 1846, ניתן ליצור בעזרתן את הבדים הסרוגים ולהכין שמלות סריג יפהפיות בזמן קצר.

בתחילה שמלות סרוגות נלבשו על ידי נשים שמעולם לא לבשו שום דבר אחר מלבד מחוכים ומחוכים לא היו נוחים במיוחד; נשים התחילו ללבוש שמלות סרוגות כי הן היו יותר נוחות והרבה יותר אופנתיות ממחוכים. השמלה הסרוגה הראשונה נוצרה בשנת 1846 על ידי ג'סי גרהם בכורה בניו יורק.

מתי כדאי ללבוש שמלות סריג?

יש אנשים שחושבים ששמלות סרוגות אינן מתאימות ללבוש יומיומי. מכיוון שבדרך כלל נוטים לשייך את הסריגים לאופנה חורפית. הסיבה לכך היא שבעבר ייצרו את הבגדים הסרוגים מחוטים או סיבים עבים שגרמו להם להיות מחממים ומותאמים לחורף.

אך כיום, מרבית שמלות הסריג מיוצרות מסיבים דקים שאינם מחממים כלל ובהחלט מתאימים לימי הקיץ החמים. למעשה, יש הרבה שמלות שרק נראות מבד סריג מכיוון שהטקסטורה החיצונית שלהן דומה מאוד לבד סריג, והן מיוצרות עבור נשים שאוהבות את המראה ה'סריגי' ומעוניינות ללבוש שמלות צנועות במראה כזה גם בקיץ.