צעצועים לילדים

צעצועים הם נדבק חשוב בהתפתחות של הילדים בכל גיל, החל בלידתם. המגמה היא לא לתת להם כמויות גדולות של צעצועים בבת אחת אלא לחשוף אותם בכל פעם לכמה צעצועים כדי ליצור גירוי. מציבים לידם כמה צעצועים מסוימים, ביום שלאחר מכן צעצועים אחרים ולאחר כמה ימים מראים להם שוב את הצעצועים שפגשו לפני כשבוע. עבורם בכל פעם אלו גילויים חדשים מעניינים ומרתקים. 

סוגי הצעצועים המומלצים 

כדאי לחשוף את הילדים לצעצועים אשר בנויים מחומרים שונים כמו לדוגמה קוביות עץ בכמה גדלים או צבעים, צעצועים מפלסטיק קשיח, צעצועים מפלסטיק רך, בד ועוד.

חנויות צעצועים לילדים ואתרי האינטרנט מוצפים בסוגים רבים של צעצועים, אך חשוב לרכוש עבורם משחקים שמעודדים את הלמידה התואמת את גילם. אם מדובר בתינוקות רוכשים עבורם צעצועים כך שהם ילמדו לאחוז אותם. כמו כן צעצועי פלסטיק אשר משמיעים קולות, ספרים מבד, צעצועים שאפשר לגרור אותם כמו רכבת, או לתת להם תנופה כמו מכונית.

הערך המוסף של הצעצועים עבור הילדים בגילאים השונים 

חלק ניכר מתוך ההתפתחות השכלית והמוטורית של הילדים מתרחשים בזכות השימוש בצעצועים, כמו כן גם פיתוח החשיבה, הלמידה והיכולות לשחק לבד וגם בחברתם של ילדים נוספים.

עם הזמן הילד מגלה מיומנויות לאחר ששיחק עם משחקים מסוימים פעם אחר פעם וכך הוא יודע לבנות מגדל של קוביות, להניח את כוסות הפלסטיק זו בתוך זו בתאם לגדלים שלהן ולשחק בצעצועים צבעוניים שמרתקים אותו כיוון שהוא אוהב את הצלילים המוסיקליים שהם משמיעים, או את יכולת הנסיעה שלהם.

בגיל בו התינוקות לומדים לזחול, רוכשים עבורם צעצועים מעודדי זחילה וכך הם מניעים את עצמם קדימה כדי להגיע לצעצוע ונהנים מתחילת הזחילה בכל רחבי הבית.

חייבים לבדוק! נדנדות מהממות

Published
Categorized as Main