בעולם יש מגוון של דתות ואמונות שונות ולכל אחת מהן יש את הדברים הייחודיים שמאפיינים אותה, כמו סמלים ייחודיים ומנהגים שונים. לא משנה לאיזו דת אתם שייכים, כנראה שגם לכם יש בבית אלמנטים וחפצים או ספרים שקשורים למסורת ולדת שלכם במידה ואתם מרגישים מחוברים אליה ויש לכם זיקה אליה. 

גם ביהדות כמובן יש הרבה מסורות שקשורות לסמלים ואנשים רבים מחזיקים חפצים שיש להם קשר למסורת ולדת ובעזרתם הם מרגישים חיבור לבית, למסורת, להיסטוריה ולדת שלכם. 

חפצים אלו יכולים להיות חנוכיות, גביעים לקידוש, תמונות, ספרים, חפצי נוי שונים עם סמלים דתיים יהודיים. קוראים לזה יודאיקה.

למה מוצרי יודאיקה הם פופולריים

נראה שבשנים האחרונות עולם היודאיקה הולך וגדל, ויותר ויותר אנשים מתעניינים ורוכשים מוצרי יודאיקה שונים. העובדה שאנשים רבים בוחרים לקנות מוצרי יודאיקה ולשלב אותם בביתם, לא נובע רק מהעובדה שיש משהו מרתק בחפצי היודאיקה, אלא שיש להם גם יישומים מעשיים. מוצרי היודאיקה הם לא רק סמלים וחפצים שמונחים כדי לקשט את הבית, אלא הם שימושיים ואנשים רבים משתמשים בהם בחגים, בשבתות ובמועדים שונים שיש להם משמעות במסורת ובדת היהודית וגם בחיי היוםיום. יש סוגים שונים של חפצי יודאיקה הנבדלים זה מזה במובנים רבים, כמו החומרים מהם מוצרי וחפצי היודאיקה עשויים, הטכניקות המשמשות לייצורם, השימושים שלהם ועוד.

היודאיקה מחולקת לכמה תחומים: יש חפצים בסגנון יודאיקה שמשמשים לנוי בבית, יש חפצים שהם יותר שימושיים, יש חפצים שאינם בהכרח מיועדים לבתים אלא למוסדות דתיים כמו לבתי כנסת או למוסדות של לימוד תורה והדת היהודית.

במוצרי יודאיקה רבים מהעולם ניתן לראות שימוש באותיות עבריות ובשפה העברית ששימשה קהילות יהודיות רבות בעולם במהלך ההיטוריה, בעיקר בתפילות אבל גם בשילוב של מוצרי יודאיקה לבתים ולבתי כנסת ברחבי העולם והיה להם תפקיד משמעותי בשימור המסורת והזהות היהודית.