באילו מקרים כדאי להשתמש בחומר סיכה?

נשים רבות סובלות מכאבים ומצריבה בעת קיום יחסי מין. כדי להקל עליהן אפשר ומומלץ להשתמש בחומרי סיכה שונים.

כאבים בעת קיום יחסי מין 

קיימות סיבות פיזיולוגיות הקשורות למבנה הגוף אשר גורמות לכך שיחסי המין גורמים לכאבים ולצריבה בעת החיכוך. דרגות הכאב של הנשים משתנות. לעיתים מדובר בכאב שחולף תוך כדי האקט ולפעמים מדובר בכאב שנמשך לכל אורכו.

בכל אחד מהמצבים הללו האישה חשה מאד לא בנוח ולכן כדי להפחית את עוצמת הכאב ולהפחית את תחושת אי הנוחות מומלץ להשתמש בחומר סיכה איכותי.

נשים מייצרות חומר סיכה שבאופן טבעי אמור להקל עליהן במצבים הללו אך לא תמיד קיים בנרתיק מספיק חומר ולכן נוצרים הכאבים הללו.

קיימים מקרים קיצוניים שבהם עקב הבעיה הזו, בני זוג לא מקיימים יחסי מין כלל או מבצעים זאת לעיתים נדירות בלבד ולכן הם מנסים כמה שיטות כמו השימוש בחומר סיכה, כדי לקיים יחסי מין באופן נורמטיבי. 

סוגי חומרי הסיכה 

קיימים כמה חומרי סיכה, על בסיס סיליקון ועל בסיס מים שהם המומלצים ביותר ועל בסיס פטרולום ושמן שהם מומלצים פחות.

חומרי המים מכילים גליצרין ולכן אינם גורמים לגירויים בעור, הם אינם מזיקים לאביזרי לטקס או דפים למניעת הריון, אפקטיביים ונוחים מאד לשימוש.

גם חומרי הסיכה המבוססים על סיליקון הם אפקטיביים, בטיב מעולה אך אינם מתאימים לשימוש עם אביזרי מין מחומר סיליקון.

חומרי סיכה על בסיס שמן הם בטוחים פחות, יוצרים כתמים על המצעים ועל הביגוד ולכן משתמשים בהם פחות, בגלל תוצאות הלוואי שלהם.

חומרי סיכה על בסיס שמן תינוקות המבוסס על פטרולום יוצר אצל נשים רבות דלקות בנרתיק ולכן רבות מהן מעדיפות לא להשתמש בהם כלל. 

Published
Categorized as Main