שתלים

תחום האסתטיקה הדנטלית מסייע למטופלים בים להשיג את החיוך היפה והלבן שתמיד חלמו עליו. בעבר הפתרונות בתחום זה אפשרו שיניים אסתטיות, ישרות ולבנות יותר אך בנוסף לטיפולים אלו קיימים גם טיפולים דנטליים המשקמים ומשלימים שיניים חסרות. טיפולים כאלו נקראים טיפולי השתלת שיניים, והם מבוצעים על ידי החדרה של שתלים דנטליים אל הלסת של המטופל.

שתלים אלו משמשים כבסיס ההכרחי לעיגון כותרות השן בפה, שזהו החלק של השיניים שנראות באפן חיצוני על החניכיים כאשר מדברים, מחייכים, צוחקים וכו'. לכן למרות שמדובר על שתלים שאינם נראים לעין, הם מהווים אמצעי הכרחי וחשוב להצלחת טיפולי השתלות השיניים במקרה של פגיעה, חבלה או חוסר של שורשי השיניים.

סוגים של טיפולי השתלות שיניים

הודות להתפתחות הרפואה הדנטלית, קיימים סוגים שונים של טיפולי השתלות שיניים המעניקים פתרון מצוין במקרה של פגיעה בשיניים הטבעיות, וכשעולה הצורך להחזיר את המראה האסתטי לכל חלל הפה:

  • טיפולי שיקום לשן אחת חסרה – כאשר שן אחת נפלה או חסרה בפה, ניתן להשלים אותה ולשקם את המראה האסתטי של הפה באמצעות שתל דנטלי בודד וללא צורך בפגיעה בשיניים הסמוכות לשן שניזוקה.
  • השתלה בשיטת ALL ON 4-6 – שיטה חדשנית המאפשרת להשלים מעל 10 שיניים חסרות באמצעות השתלה של 4 עד 6 שתלים בלבד, תהליך החוסך זמן ופרוצדורה מורכבת וסבוכה יותר.
  • בניית עצם בלסת – הצלחת הטיפול של השתלת שיניים תלויה באיכות העצם הקיימת בלסת המטופל, לכן גם במקרה ולמטופלים אין עצם חזקה מספיק או עצם חסרה בלסת ניתן להשלים, אותה בפרוטוקול טיפול ייעודי של השתלת שיניים.
  • השתלת שיניים ביום אחד – תהליך השתלת שיניים כרוך בזמן עד להעמסת השתל הדנטלי וחיבור השיקום של כותרת השן, אך קיים גם טיפול מתקדם בתחום המאפשר לקצר את התהליך ולבצע השתלת שיניים ביום אחד בלבד.

השתלות שיניים – פתרון דנטלי לכל מטופל ובעיה דנטלית?

על אף שקיימים סוגים רבים של טיפולי השתלות שיניים, יש לזכור כי לא כל טיפול יכול להתאים לכל מטופל. לשם כך יש להגיע לאבחון וייעוץ מקצועי מול מומחה בשיקום הפה, שיידע להתאים את תהליך הטיפול האיכותי והטוב ביותר.

Published
Categorized as Main