יד לספר תורה

כיאה לכבוד הרב שאנו מעניקים לספרי התורה היקרים, לא נרשה לעצמנו לגעת בהם בידיים חשופות. כל מגע עם הקלף עליו כתובים דברי התורה מתבצע באמצעות מצביעי יד לקריאה בספר. מצביעי היד מאפשרים מעקב נוח אחר הכתוב ללא מגע אדם בקלף. המטרה לשמה נמצא בכל בית כנסת לפחות מציע יד אחד היא הגנה על הקלף. מגע ישיר של כף היד עם הקלף אסורה מסיבות של טומאה וטהרה.

מגע של יד הקורא בכתב עלולה לפגוע בו ולפסול באופן זמני את הספר. חשוב לזכור שספרי התורה נכתבים גם היום בעידן המודרני בעבודת יד על גבי קלף. הקלף אינו סופג דיו כך שיש לטפל בספרים בעדינות רבה. השימוש באצבע אינו הכרחי אך הוא נפוץ בבתי כנסת בכל רחבי העולם. השימוש במצביע יד לספר תורה עשוי כסף טהור מפאר את ספר התורה ואת בית הכנסת.

מצביע יד לספר תורה יהיה מתנה מרשימה בעבור בית הכנסת. יחד עם המצביע אפשר יהיה לרכוש בעבור בית הכנסת גם כתרים ורימונים לספרי התורה. ההמלצה היא על מצביע עשוי מתכת יקרה עם גילופים ועיטורים.

דגשים לרכישת תשמישי קדושה

בבואנו להזמין תשמישי קדושה לשימוש עצמי או בעבור בית הכנסת נרצה לבחור בפריטים שישמשו אותנו היום, בעוד שנתיים וגם בעוד 10 שנים. על מנת לאפשר שימוש ארוך טווח נרצה להקפיד לבחור בחומרי גלם עמידים ואיכותיים. תנו עדיפות לפריטים עשויים כסף טהור ותבטיחו לעצמכם שימוש נוח ומהנה, מראה מהודר ועמידות.

את תשמישי הקדושה כדאי לרכוש מול גורם מקצועי שמתמחה בתחום ומקפיד להציע רק פריטים מובחרים ואיכותיים כמו חנות יודאיקה מוכרת. כיום כאשר ניתן להזמין תשמישי קדושה אונליין עלינו להקפיד עוד יותר לבחון את הפרטים הקטנים ולאסוף המלצות מלקוחות קיימים.

Published
Categorized as Main