עישון בשר היא טכניקת בישול המבשלת בשר על אש, תוך שימוש בחום עקיף. זה נעשה על ידי חשיפת המזון לעשן מעץ או דלקים אחרים, כמו גז או גופי חימום חשמליים. עישון מזון שימש במשך מאות שנים בתרבויות שונות. תהליך עישון בשר יכול להיות מיושם על כל סוג של חלבון, כולל דגים ועופות. כדי לתחזק מעשנת בשר רצוי לנקות אותה לעתים קרובות ולתקן אותה באופן מידי במידת הצורך.

פרטים מעניינים בעניין מעשנת בשר

עישון בשר היא שיטה לבישול בשר על ידי חשיפתו לעשן ממקור חום חיצוני. שיטת בישול זו נהוגה במשך מאות שנים ועדיין פופולרית כיום.

עישון בשר היא שיטה לבישול בשר על ידי חשיפתו לעשן ממקור חום חיצוני. שיטת בישול זו נהוגה במשך מאות שנים ועדיין פופולרית כיום. עישון בשר נעשה במקור עם חתיכות עץ קטנות, אך המצאת תנורים פחמים הפכה את התהליך הזה לקל ויעיל יותר.

התהליך כולל תיבול תחילה של המשטח החיצוני במלח, פלפל או תבלינים אחרים לפני הנחת המזון על מתלה בתוך התנור. אש מתחת או ליד התנור מחממת את האוויר שבתוכו מה שגורם לאדי מים להיווצר לאדים מעושנים המקיפים את האוכל המתבשל.

מה חשוב לדעת בעניין מעשנת הבשר?

מעשני בשר משמשים לעישון בשר ומוצרי מזון אחרים על מנת לבשל אותם. הם משמשים גם לעישון ירקות, דגים ואפילו גבינה. השימוש במעשנות בשר גדל עם השנים מכיוון שהן קלות יותר לשימוש משיטות מסורתיות כמו גריל פחמים או תנורים.

מעשנת הבשר היא מכונה המשמשת לעישון בשר. זהו מכשיר פופולרי המשמש מסעדות וטבחים ביתיים. מעשנת הבשר הומצאה לראשונה בסוף המאה ה-19. ההמצאה נעשתה על ידי ג'ורג' סטיבן, ממציא אמריקאי שרצה להיות מסוגל לעשן אוכל בבית. המכשיר שופר עם הזמן וכעת ניתן למצוא אותו בצורות וגדלים רבים ושונים. מעשנת בשר ללא ספק תוסיף המון לחצר שלכם. מידע נוסף באתר https://toolman.co.il/