איך בוחרים אופר

בחירה במשרה של אופר יכולה להתאים למגוון רחב של מטפלות מנוסות, כמו גם לחיילות משוחררות, לנשים בפנסיה או כל אחת שרוצה לפתח קריירה בתחום החינוך או להרוויח כסף מטיפול והשגחה על ילדים של אחרים. את המושג 'אופר' רבים מכירים מתחום של עבודות בחו"ל, שם יש לא מעט הורים שמחפשים מטפלות לילדים – גם אם הן מגיעות ממדינה זרה. אבל כיום, יש יותר ויותר הורים עסוקים שמחפשים אישה אחראית שתעזור להשגיח ולגדל את הילדים גם בישראל, בעיקר כשההורים אינם נמצאים בסביבה. אם אתם מחפשים אופר אחראית, איכותית, נעימה וכזאת שתתחבר עם הילדים – יש כמה דברים שתכלו לעשות כדי למצוא את האחת:

הגדירו את גבולות המשרה שאתם מציעים

אופר היא אשת מקצוע שיכולה להתמקד בטיפול בילדים, בהשגחה, הסעות של הילדים לחוגים ויש גם נשים שיסכימו גם לסייע בתחזוקת הבית כמו מתן עזרה בבית, אחזקת משק (בתוספת תשלום כמובן, היו הוגנים!), והבינו האם תרצו לשכור אופר שתישן בביתכם או תקבל יחידת דיור לזמן העבודה. שכללו את התקציב שלכם לאופר ובדקו מה הוא יכול לכלול ע"פ הצעות של משרות דומות. 

היו שקופים

כשאתם מציעים משרות בטיפול בילדים , חשוב להיות שקופים לגבי הצרכים של הטיפול. אם יש לכם ילד עם צרכים מיוחדים: חשוב להזכיר זאת במודעה ולבחור מטפלת שיש לה ניסיון מתאים. ציינו את גיל הילדים, והוסיפו פרטים למודעה בעיקר אם יש אנשים נוספים בבית שצריך לטפל בהם, כמו קשישים או אפילו בעלי חיים. בכך תצמצמו משמעותית את הפניות, אבל תוכלו להתמקד בראיונות עם אופר שיודעת בדיוק מה דרוש ומול מה היא מתמודדת. 

בחרו לוח דרושים מתאים

חשוב למקד את החיפוש אחר אופר או מטפלת לילדים בלוח דרושים ייעודי כמו הלפבוק. לוחות דרושים ופורטלים לחיפוש עבודה יש כיום לא מעט, ואפשר לחפש ולמצוא אותם ברשת. באמצעות פורטלים ייעודיים יהיה לכם קל יותר לפרסם משרות משום שבצד של מחפשי המשרות נמצאות מטפלות, סייעות, גננות, חיילות משוחררות ושאר נשים שמחפשות אחר משרת אופר. באמצעות התמקדות, תיאור מדויק של המשרה ובחירות נכונות: תוכלו לבחור את אשת המקצוע המתאימה ביותר לטיפול בילדים שלכם. 

Published
Categorized as Main