איך עובדת בדיקת זרע

אם אתם מתקשים להיכנס להריון, יתכן מאוד שמדובר על בעיית זרע אשר קיימת בגבר. גבר בוגר מייצר כ100 מיליון זירעונים ביום ובמהלך חייו, יותר מטריליון זירעונים. תהליך ייצור הזרע נמשך במשך 70 יום ועל כן, בדיקת זרע יכולה לשקף תהליכים שהתחוללו בתהליך הייצור של הגבר מספר חודשים טרם ביצוע הבדיקה. מדובר על מידע חשוב מאוד שיכול לסייע לרופא פוריות לבחון האם מדובר בבעיה בתהליך ייצור הזרע של הגבר שבגינה האישה איננה יכולה להיכנס להריון. במידה ואכן מדובר בבעיה כזאת, יש לטפל בה עד כמה שניתן על מנת לאפשר לבני הזוג להצליח בתהליך כניסה להריון.

מתי יש צורך לבצע בדיקת זרע?

אם אתם מנסים להיכנס להריון במשך פרק זמן כלשהו ואינכם מצליחים, עליכם לפנות לרופא שלכם לצורך בירור ראשוני לבעיות פריון. חלק מהבירור הראשוני לבעיות פריון אצל בני זוג הוא בדיקת זרע. חשוב מאוד לדעת שב20 אחוזים מהמקרים של בעיות פריון הבעיה העיקרית היא הפרעה אצל הגבר. במקרה שכזה על הגבר לבצע בדיקת זרע שמטרתה היא לבחון האם קיימת בעיה כלשהי בייצור הזרע של הגבר או בזרע עצמו. לפני בדיקת הזרע יש להימנע משפיכה של בין יומיים לחמישה ימים.

​מה צריך לדעת על בדיקת זרע?

בדיקת זרע מתבצעת באמצעות אוננות לתוך כלי נקי. אין להשתמש בחומרי סיכה במהלך האוננות הרלוונטית לצורך בדיקת זרע. הזרע צריך להגיע למעבדה תוך שעה מרגע המתן ועליו להיות בטמפרטורת הגוף או החדר. איכות הזרע תקבע על ידי המעבדה הבודקת בהתאם לפרמטרים שונים. לאחר מכן, תוצאות הבדיקה יועברו לרופא שלכם והוא יבחן אותם ויחליט האם קיימת בעיה כלשהי. במידה וקיימת הוא יציע לכם דרך טיפול לשיפור הזרע במידה וקיימת או כל אלטרנטיבה רפואית אחרת למצב.

למידע נוסף וייעוץ על ידי מומחה פנו עוד היום לגבריאל המרכז לפוריות הגבר.

Published
Categorized as Main