משחקי חכה לחתולים

החתול שלנו יכול לעשות הרבה מאוד דברים. הוא יכול לטפס על רהיטים, הוא יכול לשבת במקומות צרים וקטנים, הוא יכול להתחבא מאחורי או בתוך מקומות שונים שאנחנו לא נצליח למצוא אותו, מן הסתם הוא יכול לשרוט אותנו או לשרוט רהיטים שונים. כמו כן, החתול שלנו יכול להיות דייג. 

נכון שזה נשמע מוזר אך זה בדיוק הרעיון של משחקי חכה לחתולים. מדובר על סוג מסוים ומיוחד של משחקים אשר נחשבים מאוד פופולאריים ואפשר למצוא אותם היום בחנות חיות ובאתרים למוצרי חיות בכלל ובפרט בחנויות ואתרי אינטרנט שמיועדים לחתולים. אין ספק שזה אחד המשחקים הכי אהובים על בעלי חתולים והם נוהגים לקנות להם אותו מעת לעת. 

משחקי חכה לחתולים מבוססים על רעיון מאוד פשוט. כמו חכה של דייג, כך יש סוג של קרש מסוים כשבקצה שלו יש חוט אשר משתרך לאורך מסוים ועליו תלוי פריט מסוים, אנחנו מטילים אותו באוויר וכך החתול יכול לתפוס אותו, בין אם זה בקפיצה ובין אם זה בדרכים אחרות. המטרה היא שהחתול יצטרך לתפוס את מה שנמצא בקצרה של החכה, כמה שיותר מהר ורצוי גם כמה שיותר גבוה. 

לשם מה נועד המשחק

ובכן, משחקי חכה לחתולים נועדו גם בשביל שיהיה להם כיף, שהם יבלו וייהנו ואנחנו נוכל לשחק איתם, אך גם בשביל לפתח אצלם יכולות מסוימות. 

בין היתר, המטרה היא שהם ייפתחו יכולת לקפוץ בצורה טובה ובטוחה, לתפוס דברים, בכך הם גם מפתחים יכולת טובה לראייה מרחבית, וכן כך אנחנו מריצים ומקפיצים אותם. הרבה פעמים חתולים, בדומה לכלבים, נאלצים להתמודד עם משקל עודף מאחר והבעלים שלהם לא עושים איתם הרבה פעם פעילות גופנית. עם חתולים זה הרבה יותר בעייתי, מאחר ואי אפשר לקחת אותם לפארק ולשחרר אותם שירוצו, כמו שנהוג לעשות עם כלבים. אז בשביל שלא ישמינו ויתמודדו עם עודף משקל, אנחנו מציעים להם אפשרות לשחק עם משחק חכה, ובכך אנחנו מריצים אותם באזור מסוים, מוגבל אומנם, אך עדיין זה יכול לעזור להם מאוד בהיבטים שונים.

Published
Categorized as Main