פוקוסינג התמקדות

התמקדות, פוקוסינג, היא שיטת תרגול שבאה כדי לאפשר לגופנו להנחות אותנו להכרה עצמית וריפוי עמוקים יותר. זהו גם תרופה חזקה לדיכוי ולשנאה בתקופות כאוטיות. בואו נכיר יותר את דרכי הטיפול הללו וכיצד להתמודד עימם.

פוקוסינג התמקדות

השם "התמקדות" אינו משמש ברעיון המקובל של תשומת לב ממוקדת. במקום זאת, ג'ין ג'נדלין בחר במילה זו כמטאפורה לתהליך של זיהוי תחושות סומטיות מעורפלות, עדינות או ארעיות, שניתן היה להביא למיקוד בהדרגה. 

בדרך כלל, אנחנו עושים שימוש באותיות רישיות במילה "התמקדות", זאת על מנת לציין שאנחנו מתכוונים אליה באופן מסוים זה.

מי צריך את זה?

פוקוסינג התמקדות אות, חינוך, הורות, קבלת החלטות, יישוב סכסוכים ועוד. 

זהו הליך מרכזי במתודולוגיה של בריאות קהילתית, גישה רחומה, הוליסטית ורגישה תרבותית למתן שירותים חברתיים ובניית קהילה במדינות החוות מלחמה, משברי בריאות, עוני, דיכוי ותוצאותיהן.

סוג מסוים של מודעות

עם טיפול ה"התמקדות", אנו מזמינים את עצמנו לסוג מסוים של מודעות. בחיי היומיום שלנו, רובנו מבלים חלק ניכר מזמננו בתשומת לבנו במשימות או בנושאים שונים שעל הפרק. 

רבים מאיתנו מתעלמים או אפילו מנסים להשתיק את החוויה הפנימית והמורגשת שלנו מכל המתרחש בחיינו. לעומת זאת, הגישה ה"מתמקדת", היא סוג של "הזמנה" שבה אנו מציעים לעצמנו להיות פתוחים ומרוכזים בכל מה שקורה בהווה – ובעיקר התחושות הפנימיות של הגוף שמתעלם ממנו.

פוקוס על הדברים החשובים באמת

זהו אחד מהטיפולים היותר מוצלחים שאנשים יכולים לברור לעצמם בעיקר בימינו אנו, בהם מוסתים העיניים והלב שלנו מכל מה שחשוב באמת. לכן, טיפול פוקוסינג כזה, יכול לעזור לרבים מאיתנו להתמקד בדברים החשובים באמת.אולי יעניין אתכם גם טיפול בחרדה

Published
Categorized as Main