נרגילה חשמלית היא אלטרנטיבה לטבק ללא עשן. היא ידועה גם בתור סיגריה אלקטרונית, סיגריה אלקטרונית או נרגילה אלקטרונית. על הנרגילה מכניסים טבק (ללא עשן) לתוך צינור פלדה מעוצב. הוא משמש בשילוב עם מים כדי לספק עקביות וטעם. נרגילות מסורתיות הן גדולות ולכן מחייבות את הנחתן על גבי שולחן או משטח יציב. בדרך כלל, ראש הנרגילה מלא ב-15 גרם של טבק עישון לעומת נוזל שנמצא בתוך הנרגילה החשמלית. הנרגילות החשמליות הטובות ביותר נמכרות על ידי חברת הסיגריות האלקטרוניות VAPEPOINT . החברה מציעה מגוון טעמים מושלמים, מאוזנים לחלוטין וניתן להשתמש בהם עם כל סוג של מים. העשן מהסיגריות האלקטרוניות המיוצרות על ידי היצרניות המובילות אינו מזיק למי שאינם מעשנים. 

נרגילה רגילה לעומת נרגילה חשמלית:

נרגילה היא מכשיר עישון מסורתי. היא משמשת בדרך כלל למפגשים חברתיים ומסיבות שבהן אנשים יכולים להירגע וליהנות עם עצמם אפילו עם החברים או המשפחה שלהם. גם הפופולריות של נרגילה גדלה בזמן האחרון, אך בשונה מנרגילות מסורתיות, נרגילות אלקטרוניות מאפשרות למעשנים שימוש נוח ופשוט יותר.

הנרגילה המסורתית מצריכה התעסקות רבה אם מבחינת טבק העישון שיש להניח בתוך ראש הנרגילה, הנחת נייר כסף מחורר שיאפשר לחומר הטבק להישרף, וכן גם הדלקת והנחת גחל בוער על ראש הנרגילה לצורך עישון. נרגילה אלקטרונית לעומת זאת היא קטנה בהרבה מהנרגילה המסורתית, ואיננה מצריכה התעסקות ארוכה עם חומרים ואביזרים שונים. בנוסף, העשן שנפלט מהנרגילה האלקטורנית פחות מזיק לעומת העשן של הנרגילה המסורתית.