נהיגה בשכרות – לעשות ולא לעשות

בראש ובראשונה – לא לעשות. נהיגה בשכרות זו תופעה מאוד שכיחה לצערנו והפכה לבין הבעייתיות ביותר היום על הכבישים. בכל שנה גדלים אחוזי התאונות הנגרמות עקב עליה לכביש לאחר שתיית אלכוהול. נהיגה בשכרות לא רק תסכן את הרישיון שלכם והחופש לניידות, אלא גם תסכן את חייכם ואת חיי הסובבים אתכם על הכביש. מה לעשות ומה לא לעשות כדי להימנע מהסתכנות מיותרת. 

נהיגה בשכרות – לא לעשות 

כמו בכל תחום ישנם כמה כלים אשר אם נשתמש בהם נוכל למנוע את האסון הבא, הן לרישיון שלנו והן לחיי אדם. קבלו כמה 'כללי ברזל' שאם תאמצו, תוכלו להישאר באזור הבטוח ולא להגיע למצב של נהיגה בשכרות.

  • אל תפריזו בשתייה כשהזמן מוגבל – יצאתם לאירוע בו אתם לא עתידים להישאר עד שעה מאוחרת? אין צורך שתגזימו בשתיית האלכוהול, לא יהיה לכם מספיק זמן לאזן את רמת האלכוהול עד שתעלו על ההגה.
  • אל תשתו על קיבה ריקה – יצאתם ואתם רוצים לשתות מעט? וודאו שאכלתם ארוחה יפה לפני או שתזמינו לעצמכם משהו לאכול שיוכל לתת קונטרה למשקה החריף.
  • אל תיכנעו ללחץ חברתי – הרבה פעמים אנחנו יוצאים בתחושה אחראית ויודעים איך הערב אמור להסתיים. אל תאפשרו לסביבה שלכם לשכנע אתכם לשנות את התוכניות לכיוון לא אחראי שיוכל לפגוע בכם.

נהיגה בשכרות – לעשות

  • נהג תורן לפי תור – מהלך אחראי והוגן יהיה לקבוע נהג תורן מהחבורה הקבועה, בכל פעם חבר אחר לא ישתה וכך כולם יגיעו הביתה בבטחה.
  • החזיקו ינשוף ברכב – קיימים היום בשוק מגוון עצום של ינשופים לשימוש עצמי. להחזיק ברכב ינשוף יפתור כל התלבטות לגבי הנהיגה. כך תוכלו להשאיר את שיקול הדעת לינשוף וללכת על בטוח.
  • תכננו להישאר לישון במקום – יוצאים? שותים? תישארו לישון וצאו בבוקר.

תפסו אתכם על חם? צרו קשר עם עורך דין תעבורה >>>

Published
Categorized as Main