שאל את עצמך: גם אתה צריך גמילה מסמים ואלכוהול?

אם אתם מחפשים באינטרנט מידע לגבי גמילה מסמים ואלכוהול, רוב הסיכויים שכבר הכרתם בפני עצמכם – בכך שיש בעיה. ואם זהו המצב, אנחנו רוצים לעודד אתכם להירשם למכון גמילה מקנאביס, או לפחות לנסות לעשות שינוי בכוחות עצמכם. ריכזנו עבורכם מספר שאלות שכדאי לשאול את עצמכם, מה שייתכן שיסייע לכם לעשות סדר בבלגן ולקבל תשובה על השאלה: האם גם אתם מכורים לסמים ואלכוהול?

  1. האם צריכת אלכוהול וסמים היא דבר שבשגרה אצלך?

עד כמה השגרה היומית שלכם כוללת צריכת סמים ואלכוהול? אנשים שעוברים גמילה מסמים ואלכוהול מעידים על כך שכל השגרה שלהם והיום שלהם סובבים סביב הדרינק הבא או השכטה הבאה. אם אתם מרגישים שרוב היום אתם עסוקים במחשבותיכם על סמים ואלכוהול, זה סימן שצריך להעיר אתכם.

  • האם אתם מצליחים לשמור על יציבות תעסוקתית?

לא פעם, אנשים שצורכים סמים ואלכוהול לא מצליחים לשמור על יציבות תעסוקתית. הם עשויים לריב עם הבוס שלהם, להתפטר מתוך חמת זעם, לריב עם קליינטורה ועוד. כמו כן, אנשים שצורכים באופן מופרז חומרים זרים, עשויים שלא להיות מסוגלים לפתח קריירה יציבה מכל סוג. אם אתם מעדיפים לקחת ימי חופש, ימי מחלה ולהבריז מהעבודה בכדי לשתות בביתכם ולצרוך סמים, ייתכן שאתם צריכים גמילה מסמים ואלכוהול במכון גמילה.

  • האם צריכת הסמים והאלכוהול גורמת למריבות במשפחה?

אנשים שעוברים גמילה מסמים ואלכוהול או משככי כאבים, לעיתים מדווחים על כך שההתמכרות כמעט והחריבה את התא המשפחתי שלהם. אם צריכת הסמים והאלכוהול מובילה לחיכוכים ומריבות משפחתיות, שווה להתבונן בעצמכם ולחשב מסלול מחדש. ייתכן שהתלות בסמים ואלכוהול מובילה אתכם למריבות שלא היו מתרחשות בסיטואציה נטולת התמכרויות.

  • האם אתם עצבניים כשאתם לא צורכים סמים ואלכוהול?

מכירים את תחושת העצבנות, כשאין לכם מה לעשן או מה לשתות? תשאלו את עצמכם ותנסו לתת תשובה כנה: האם אתם עצבניים ומסוגלים לריב עם אנשים כשאין אלכוהול או סמים בנמצא? אם כן, גמילה מסמים ואלכוהול תהיה צעד מאוד חכם עבורכם.

  • האם אתם צורכים סמים ואלכוהול בזמן העבודה?

זהו פרמטר מאוד חשוב למדידת התמכרותו של אדם. בפועל, אנשים שעוברים גמילה מסמים ואלכוהול מגיעים לתהליך הגמילה גם בעקבות סיבות קרייריסטיות. אם צריכת הסמים והאלכוהול מפריעה לכם לעבוד ואפילו גורמת לנזקים עסקיים, דרשני. יהיה חשוב להתבונן בראי ולשאול את עצמכם: האם אתם מרוצים מהמצב הנוכחי? אם לא, תשאלו את עצמכם מה אפשר לעשות כדי לשנות אותו.

Published
Categorized as Main