לא לשכוח הגהה לפני הוצאת הספר

טקסט רץ הוצאה לאור סבורים כי ישנם לא מעט תהליכים חשובים מאוד כאשר מוציאים ספר לאור, אך אחד מהשלבים הקריטיים ביותר בעת הוצאת ספר לאור זהו שלב ההגהה. בעת תהליך ההגהה הוצאת הספרים מבצעת בעזרת אנשי מקצוע תיקונים קטנים בכתיבה ותיקונים קטנים באיות, אותם תיקונים הם קריטיים מאוד לקריאה שוטפת של הספר. לכן אסור לוותר על השלב הזה, אומנם הוא עשוי לעכב במעט את הוצאת הספר לאור – אך בסופו של יום הוא זה שיכול לעשות עבורכם את כל ההבדל.

החשיבות של הגהה מקצועית בעת הוצאת ספר

ישנם לא מעט סופרים אשר סבורים כי הם מסוגלים לבצע הגהה לספרים שלהם באופן עצמאי, ובהחלט מדובר בצעד מבורך אשר יכול לחסוך לכם לא מעט כסף. אך עדיין, למרבית הסופרים אין את הידע המקצועי הנדרש על מנת לבצע הגהה בצורה נכונה. לכן כאשר אתם מבצעים הגהה באופן עצמאי, מוטב לאחר מכן בכל מקרה להעביר את הספר לחברה המתמחה בביצוע הגהה על מנת שתוודאו כי לא נשארו טעויות שלא הבחנתם בהם.

מתי תצטרכו לפנות לתהליך של הגהה מקצועית? אם אתם סבורים כי אינכם כותבים בצורה תקינה או שמא אינכם מסודרים בתהליך הכתיבה שלכם, מוטב להעביר את הספר לתהליך של הגהה מקצועית.  אם אתם סבורים כי יש אפילו טעות אחת קטנה, מוטב כי תעבירו את הספר להגהה מקצועית אשר יוריד מכם את החשש אפילו הקטן ביותר.

טעות כתיב או טעות ניקוד בספר יכולה להיות משמעותית מאוד, שכן הסופר חייב להוציא ספר תקין אשר מכיל בתוכו את כל המידע הקריטי ללא אף טעות. לכן תמיד מוטב ליתר ביטחון להעביר את הספר לתהליך הגהה מקצועי, כך תוכלו לדעת שעשיתם את מירב המאמצים על מנת להוציא את הספר שלכם בצורה תקינה לקוראים שלכם.

בסופו של יום בדיוק כמו שלבעל חנות יש אחריות כלפי הקונים שלו, כך גם לכך בתור סופרים יש אחריות כלפי הקוראים שלכם – הם מצפים לקבל ספר תקין אשר כתוב בצורה נכונה ותקינה. זוהי הסיבה שאסור לכם בשום פנים ואופן לוותר על תהליך של הגהה.

Published
Categorized as Main